Zamknij drzwi

Tom 9 cyklu Tom Douglas

Spokojne i szczęśliwe życie Jo Palmer wkrótce dobiegnie końca.

Ash - jej ukochany mężczyzna - zostanie aresztowany przez policję. Millie - jej najdroższa córeczka - zostanie jej odebrana. Jo utraci przyjaciół i zacznie wątpić w swoje zdrowie psychiczne. Ktoś kradnie wszystko, co Jo kocha, i nie powstrzyma się przed niczym.W tej chwili Jo spędza beztrosko czas przy stole z rodziną i niczego nie podejrzewa. Na zewnątrz pada deszcz. Rozlega się pukanie do drzwi. Przyszli.

Informacje dodatkowe o Zamknij drzwi:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-09-16
ISBN: 9788381952422
Tytuł oryginału: Right behind you
Tłumaczenie: Adrian Napieralski

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Kup książkę Zamknij drzwi

Zamknij drzwi - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2020-10-04,

„Zamknij drzwi” to kolejna książka Rachel Abbot, którą miałam okazję przeczytać. Uwielbiam jej książki i zawsze czekam z niecierpliwością na kolejne.

Najnowsza książka autorki przedstawia losy Jo Palmer, która razem ze swoim partnerem Ashem wychowuje córkę Millie. Ash bardzo kocha dziewczynkę, mimo tego, że nie jest jej biologicznym ojcem. Pewnego dnia do ich domu puka policja, która oznajmia parze, że Ash jest zatrzymany, a Millie musi pojechać razem z opieką społeczną. I tu zaczyna się dramat, bo Jo nie może skontaktować się z ludźmi, którzy zabrali jej córkę. Co tak naprawdę się wydarzyło? I kim są ludzie, którzy zabrali jej partnera i córkę?

Autorka zafundowała nam ogromną dawkę emocji. Kiedy myślałam, że wiem kto stoi za wszystkimi intrygami okazało się, że byłam w błędzie. I tak było do ostatniej strony, a zakończenia się nie spodziewałam. To przez co przeszła bohaterka nie mieści mi się w głowie, a sam koniec wcale nie będzie łaskawy, jak to zazwyczaj bywa. Nawet sobie nie wyobrażam co musiała czuć Jo.

W książkach Rachel Abbot możecie znaleźć przede wszystkim dużo emocji, mnóstwo pytań i jeszcze więcej niewiadomych.

Ta książka daje nam niesamowitą lekcję życia. Po jej przeczytaniu dwa razy zastanowicie się kogo wpuszczacie do domu i warto sprawdzić czy osoba, która podaje się za kogoś faktycznie tym kimś jest.

Książkę przeczytałam jednym tchem. Dynamiczność akcji sprawiła, że nawet przez chwilę się nie nudziłam podczas lektury. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że do końca nie wiemy jak ta cała sytuacja się zakończy i kto jest czarnym charakterem.

Polecam wam bardzo tę książkę jak również inne pozycje autorki, bo naprawdę warto.

Joanna Palmer z siedmioletnią córeczką Millie żyją szczęśliwie u boku Asha. Para planuje zalegalizowanie swojego związku. Niestety jednego wieczora wszystko legnie w gruzach. Do drzwi pukają funkcjonariusze. Ash zostaje aresztowany a Millie zabrana przez opiekę społeczną. Wkrótce wychodzi na jaw, że jej najbliżsi zaginęli. Nadinspektor Tom Douglas ma do rozwiązania kolejną tajemniczą zagadkę. Gówna bohaterka zaczyna wątpić w swoje zdrowie psychiczne, traci przyjaciół. Chce odnaleźć tych, których kocha. O co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego ich porwali? W jakim celu? I najważniejsze: kto za tym stoi?

Rachel Abbott zaserwowała kolejny thriller, który już od pierwszych stron mrozi krew w żyłach. Szokuje wydarzeniami, zawiłością wątków i dokładnością śledztwa. Uwielbiam pióro autorki, które pokochałam stosunkowo niedawno. Ta historia jest realna i brutalna. Fabuła niczym z rzeczywistości. Jak na faktach autentycznych. Z dokładnością psychologiczną rozebrała na czynniki pierwsze umysł ofiar i kobiety, która została czyimś celem. Jak się czują i jakie emocje nimi targają. Skrupulatność emocjonalna to kwintesencja tej powieści. Zostałam wessana w wydarzenia, które wywołały gęsia skórkę a serce drżało z niepokoju o kolejne wydarzenia. Kluczyłam labiryntem, który był nad wyraz kłopotliwy w dotarciu do celu. Ciągle trafiałam na ślepe zaułki a moja cierpliwość była niejednokrotnie testowana. Droga była pełna niewiadomych i niosła masę zagrożeń. Wczytałam się tak bardzo, że odpłynęłam Przeniosłam się do Joanny Palmer i jej osobistej tragedii. Szukałam prawdy. A ona spowodowała, że moje brwi poszybowały do góry a szczękę zbierałam z podłogi. Cios bowiem nadszedł z tej strony, której w życiu nie brałabym pod uwagę. Genialnie zaplanowane wydarzenia przyszpiliły mnie na długie godziny do fotela. Tą powieścią należy się delektować i smakować.  Ona bowiem rozwala system - mówiąc dosadnie. Rozwala system dostarczając emocji na najwyższym poziomie.  Nietuzinkowi i wyraziści bohaterowie skupiają na sobie uwagę a doza tajemnic podkręca temperaturę. Fani autorki kolejny raz rozstaną powaleni na kolana. Warto przeczytać ten mroczny thriller - tylko najpierw sprawdź, czy drzwi są zamknięte. I pamiętaj kogo wpuszczasz do domu i swojego życia. Nie każdy jest tym za kogo się podaje.

Polecam.

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2021-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Zamknij drzwi” Rachel Abbott to dziewiąty tom serii o inspektorze Tomie Douglasie i ja właśnie od niego zaczęłam się z serią zapoznawać. Trochę żałuję, że nie zrobiłam tego od początku, ale tylko dlatego, że wiem, że na pewno zachwyciłabym się wtedy tym tomem mocniej. Niemniej jednak i tak uważam, że jest to dobry thriller, solidnie zbudowany i przemyślany, który bohaterów serii traktuje dosyć nieszablonowo – są oni raczej na dalszym planie, pierwsze skrzypce odgrywa bohaterka tomu Jo i jej mała rodzina. To na jej problemie – zaginięciu partnera i córki skupia się fabuła. Kobieta dobrze oddana jest pod względem psychologicznym, choć niektóre jej zachowania są już dobrze znane z tego typu powieści. Nie zmienia to jednak faktu, że sama intryga jest bardzo ciekawa i zajmująca, czytelnik prawdopodobnie nie jest w stanie się domyśleć jej rozwiązania – a przynajmniej moje teorie poszły w całkiem innym kierunku, co dodało mi dodatkowego dreszczyku emocji ;) Ogólnie jestem z lektury zadowolona, bohaterowie są ciekawi, fabuła zaskakująca, a zakończenie takie, że po tom kolejny sięgnę na pewno! Polecam fanom solidnych thrillerów!

Kolejna dobra książka tej autorki. Wciągająca i trzymająca w napięciu. Czytając nie można się niczego domyślić co działa na korzyść tej powieści. Niby wszystko wydaje się łatwe ale autorka świetnie poprowadziła akcje tak by wyszło całkiem inaczej niż podejrzewamy. Dla mnie jako dla matki 7 letniej dziewczynki ta historia była trudna. Emocje bohaterki udzielały się także mnie dlatego że sama wyobrażałam sobie że to ja mogłam być na jej miejscu czego bym raczej nie przeżyła.

Do tej pory przeczytałam już kilka książek z dorobku autorki i mam nadzieję że uda mi się poznac wszystkie jej historię.

Avatar użytkownika - mommy_and_books
mommy_and_books
Przeczytane:2020-11-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

Brytyjska mistrzyni thrillera - Rachel Abbott - znowu zaskakuje. Tym razem przenosimy się w bardzo niebezpieczny świat... Co jest prawdą, a co fikcją?
Zapraszam na recenzję znakomitego thrillera psychologicznego Rachel Abbott  "Zamknij drzwi". Za egzemplarz tej powieści serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia i Filia Mroczna Strona.
Nic nie wskazywało na to, że ten dzień skończy się tak tragicznie...
Jo Palmer ma szystko: kochającego mężczyznę, cudowną córeczkę, piękny dom i rewelacyjnych przyjaciół. Pukanie do drzwi, raz na zawsze zburzy ten piękny obraz. Ta rodzina już nigdy nie będzie taka sama. Policja zabiera ukochanego Jo- Asha. Oskarża go o krzywdzenie dziecka Jo. Po Millie przychodzi pani z opieki społecznej. Mówi, że musi ją zabrać w celu złożenia zeznania... Przerażające.... Trochę to dziwne, że zabierają nieletnią dziewczynkę bez jej mamy. Jo dostaje numer telefonu pod który może zadzwonić. Niestety nikt do niej nie dzwoni w sprawie Asha i jej córki... Tutaj razem z główną bohaterką przeżywamy dramat...Dzwoni pod podany numer- i doznaje szoku numer 1. Pod tym numerem nie ma nikogo z opieki społecznej... Szok numer 2 przeżyje, gdy zadzwoni na policję i dowie się.... Musicie przeczytać sami. Kto i dlaczego uprowadzil jej córkę? Bardzo mocny thriller. Rozpoczyna się walka z czasem.. Czy uda się odnaleźć żywą Millie? Czy mężczyzna, z którym była ponad 6 lat mówił jej prawdę? Czy może ją oszukiwał? Czy może biologiczny tatuś dziewczynki się odezwał i porwał córeczkę? Prawda jest gorsza niż myślałam...
Mroczny thriller. Zakończenie jak zwykle w twórczości Rachel Abbott było zaskakujące i wbijające w fotel. Uwielbiam książki, które trzymają w napięciu do ostatniej strony. Postacie w #zamknijdrzwi są wyraziste i realistyczne. Podobne wydarzenia mogły mieć miejsce - przerażające. Chętnie zobaczyłabym tą powieść na ekranie. Czy podobnie jak ja, lubicie twórczość Rachel Abbott? Czytaliście już "Zamknij drzwi"? Co o niej myślicie?
Z całego serca polecam "Zamknij drzwi", autorkę #rachelabbott oraz Wydawnictwo FILIA FILIA Mroczna Strona
Uważajcie komu otwieracie drzwi...
"(...) Nie chcę być tobą.
Zasługuję na coś dużo lepszego.
Ale masz coś, czego chcę.
I zamierzam ci to odebrać... (...)"
POLECAM
#zamknijdrzwi #rachelabbott #wydawnictwofilia #filiamrocznastrona

Tom Douglas (Tom 11). Koniec kłamstw
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Tom Douglas (Tom 11). Koniec kłamstw

NADINSPEKTOR TOM DOUGLAS POWRACA! ,,Jakże niezwykłą autorką powieści jest Rachel Abbott..." Cara Hunter ,,Nie ma wątpliwości, w jaki sposób Abbott...

Zabij mnie znów
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Zabij mnie znów

To mogło przytrafić się tobie. Następnym razem, kto wie... Kiedy całe twoje okazuje się kłamstwem, komu możesz zaufać? Nic nie przygotowało Maggie na to...