Quantcast

Już niebawem książka "Black Mirror" w Polsce!

Data: 2019-08-04 19:04:29 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Często tworzone są filmy i seriale na podstawie książek, ale czasem zdarza się, że kultowe produkcje są… podstawą do stworzenia książki o podobnej tematyce! Tak jest z serialem Black Miror od Netfliksa!

Black Mirror książkaFot. materiały prasowe Netflix / kadr z najnowszego sezonu serialu Black Mirror

Black Mirror to jeden z najpopularniejszych seriali Netfliksa. To produkcja, która już od pierwszego sezonu zbiera pozytywne recenzje wśród widzów, blogerów i krytyków. Teraz doszło jednak do nietypowej adaptacji – popularna historia przeniesiona została na karty książki.

Czytaj także: Specjalny prezent dla fanów "Trzynastu powodów"! Zwiastun nowego sezonu i niespodzianka

Black Mirror to serial, który przedstawia widzom, jak zgubna może być nowa technologia. Społeczeństwo coraz bardziej uzależnia się od produktów cyfrowych, asystentów elektronicznych, Internetu czy smartfonów. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, jak wielkie może być to zagrożenie w przyszłości.

Black Mirror w każdym odcinku przedstawia alternatywną wersję przyszłości, w której zwykli ludzie cierpią ze względu na ograniczenia wprowadzane przez marki nowych technologii.

Black Mirror książkamat. prasowe Wyd. Dolnośląskie

Już niebawem na rynku ukaże się książka Black Mirror. Czy to już się dzieje?, a czytelnicy stać się mogą dość surrealistycznego doświadczenia. Jak bowiem udowodni autor – Fabio Chiusi - netfliksowe science fiction, to tak naprawdę… rzeczywistość!

Chociaż w serialu Black Mirror ukazywane są sytuacje dość ekstremalne, to niejednokrotnie dość mocno wzorowane są one na problemach współczesnych ludzi. Algorytmy analizujące nasze zachowanie po czasie spędzonym przed ekranem, kamery śledzące każdy nasz ruch i skrypty internetowe, które wiedzą, jakich produktów potrzebujemy – wydaje się, że to fantastyka naukowa, jednak to naprawdę dzieje się teraz. Włoski dziennikarz, Fabio Chiusi, w swojej książce przedstawi, jak wygląda dziś człowiek w świecie nieustannej inwigilacji.

Książka ta nie będzie adaptacją serialu, a odpowiedzią na wizje przedstawione przez scenarzystów. Dokument zadebiutował w ubiegłym roku we Włoszech, a już niebawem zostanie wydany także i w Polsce. W naszym kraju książka wydana zostanie nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Hookup women for free are a great opportunity for online daters. If you have been having troubles with meeting women, consider using free chat rooms to meet them. There are many advantages to dating online free of charge, and hookup estonian there are many disadvantages as well. It all comes down to choosing the right method. For most people, using a free dating site will be the best way to go because they will not feel embarrassed or uncomfortable in front of anyone.

Oglądaliście serial? Jakie macie zdanie na temat wszechobecnej cyfryzacji?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje