Specjalny prezent dla fanów "Trzynastu powodów"! Zwiastun nowego sezonu i niespodzianka

Data: 2019-08-01 21:54:07 Autor: pobarski

Trzynaście powodów na podstawie powieści Jaya Ashera stał się prawdziwym hitem na serwisie Netflix. Teraz producent publikuje trzeci sezon oraz… dodatkową niespodziankę dla fanów.

13 powodówFot. mat. prasowe / Beth Dubber/Netflix

Jay Asher w 2007 roku wydał książkę Trzynaście powodów, przedstawiająca historię nastolatka, który po samobójstwie swojej koleżanki ze szkoły, zaczyna otrzymywać od niej nagrania na analogicznych taśmach. Hannah prowadzi nastolatka ulicami miasta i tłumaczy powody, które zmusiły ją do popełnienia samobójstwa. Jednocześnie, informuje Claya, że to właśnie on jest jednym z  tytułowych 13 powodów.

Pod koniec marca 2017 roku na Netfliksie pojawił się pierwszy sezon adaptacji książki Ashera, który przedstawił historię Claya i Hannah. Jednak produkcja okazała się tak spektakularnym sukcesem, że nie tylko wznowiono wydaną przed laty książkę, ale także – zdecydowano się na produkcję kolejnej transzy. Drugi sezon, pod względem oglądalności, także spełnił oczekiwania amerykańskiego giganta VOD, a w tym roku możemy liczyć na premierę kolejnej transzy Trzynastu powodów – 3 sezon pojawi się już 23 sierpnia 2019 roku.

Czytaj także: Klątwa niepotrzebnej kontynuacji. Recenzja 2 sezonu serialu 13 powodów

Najnowszy sezon przedstawi kolejną zbrodnię w miasteczku. Tym razem znika jeden z głównych graczy licealnej drużyny futbolowej, a podejrzanym staje się Clay. Wraz z rozwojem śledztwa, na jaw wyjść mogą kolejne sekrety. Sekrety, które chłopak skrzętnie ukrywał.

Dziś Netflix opublikował w sieci zwiastun 3 sezonu 13 powodów. Zobaczyć go można już na YouTubie Netfliksa. Trailer trwa ponad półtorej minuty.

Oprócz tego Netflix przygotował jeszcze specjalną niespodziankę dla fanów serialu. Jest nią oryginalna dedykowana serialowi interaktywna strona www. Można korzystać z niej jedynie z urządzeń mobilnych – tabletów i telefonów, ponieważ… do skorzystania z niej potrzebna jest kamerka i mikrofon!

13 powodów strona dedykowanaPo wejściu na adres whokilledbrycewalker.com zostajemy przeniesieni do… komisariatu, gdzie stajemy się świadkami w sprawie zaginięcia chłopaka. Za pomocą mikrofonu przesłuchuje nas sam szeryf, a kamera rejestruje nasze zachowanie. Pod koniec przesłuchania, należy wybrać podejrzanego spośród kandydatów. Wytypowanie sprawcy zbrodni, odblokuje specjalny plakat stworzony na potrzeby strony.

Netflix zapowiedział na przyszły rok premierę kolejnej, czwartej transzy, jednocześnie ma ona być już ostatnim sezonem serialu.

Oglądaliście Trzynaście powodów? A może czytaliście książkę?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
13 powodów
Jay Asher7
Okładka książki - 13 powodów

Bestseller „New York Timesa” przetłumaczony na 31 języków „Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Morsowanie
Ewa Zwierzchowska
Morsowanie
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Bez litości i przebaczenia
Mariusz Leszczyński
Bez litości i przebaczenia
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Pokaż wszystkie recenzje