Ciebie nie da się zaobrączkować. Fragment książki „Besties. Na zawsze"

Data: 2023-09-20 11:45:15 | artykuł sponsorowany | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Connora i Katie od zawsze łączyła specjalna więź – od momentu, gdy jako czternastolatek wziął na ręce nowo narodzoną córkę swojego przyjaciela. I choć nie był cały czas przy niej – mieszkali przecież na dwóch różnych kontynentach – to i tak pozostawał jej bestie i zawsze o nią dbał. W końcu była jego ulubionym człowiekiem. Gdy jednak mała Katie stała się nastolatką, Connor z przerażeniem odkrył, że dziewczyna zaczęła postrzegać go inaczej, w romantyczny sposób. A co się stanie, gdy Kate przemieni się w świadomą swych pragnień kobietę? Na to Connor nie jest przygotowany… 

Besties. Na zawsze Magdalena Winnicka grafika promująca książkę

Do przeczytania powieści Magdaleny Winnickiej Besties. Na zawsze zaprasza Wydawnictwo Natios. Dziś na naszych łamach przeczytacie premierowy fragment książki Besties. Na zawsze:

– Jesteś na poważnie zła, a nie powinnaś. Właściwie to myślę, że Paula stroiła sobie tylko żarty. Wcale nie sądziła, że się jej oświadczę. Robiła sobie z ciebie jaja, a ty to łyknęłaś, Lena.

– Nie łyknęłam – zapewniłam. – Znam cię. Doskonale wiem, że ciebie nie da się zaobrączkować i mieć na zawsze.

– No właśnie. Dlatego to takie zabawne, że mogłaby pomyśleć inaczej. Nie martw się o nią, Lena. Ona też mnie zna. Nie mówiła poważnie z tymi zaręczynami.

Zdawał się rzeczywiście w to wierzyć. Stopień upośledzenia pod kątem romantyzmu – głęboki. To oznaczało, że nic już się nie da zrobić z tym delikwentem.

* * * 

– Napij się, jędzo. Obiecuję, że aż do wyjazdu nie złamię serca już ani jednej twojej koleżance. – Zamrugał niewinnie niczym aniołek.

Nie dotrzymał słowa. Złamał najważniejsze dla mnie serce.

Mojej córki.

* * * 

Zatrzymałem się jednak gwałtownie, kiedy Katie wyszła mi naprzeciw. I zaniemówiłem. Przez chwilę gapiłem się na nią z otwartymi ustami. Nie poznałbym jej na ulicy. Bujne, ciemne włosy spływały kaskadami aż do szczupłej talii. Ona miała biodra. I piersi. I czarne kreski na powiekach, które jeszcze bardziej podkreślały błękit tęczówek. Malinowe usta błyszczały, jakby zapraszając do pocałunku. To zdecydowanie nie był mały, słodki kajtek, który dopiero ściągnął pampersa.

Nie mogłem uwierzyć własnym oczom.

W naszym serwisie przeczytacie już kolejny fragment książki Besties. Na zawsze. Powieść kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: fragment,

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Besties. Na zawsze
Magdalena Winnicka 4
Okładka książki - Besties. Na zawsze

Connora i Katie od zawsze łączyła specjalna więź – od momentu, gdy jako czternastolatek wziął na ręce nowo narodzoną córkę swojego przyjaciela. I...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje