Dania - komediodramat o zaskakujących kolejach losu, zadebiutował na HBO GO

Data: 2021-05-08 10:10:01 Autor: adudek

HBO GO poleca dziś kolejną premierę filmową. Tym razem jest nią komediodramat o tytule Dania, reżysera nagrodzonego nagrodą BEFTA. 

Obrazek w treści

Filmowy obraz pokazujący, że życie może nieść nie tylko rozczarowanie, ale i zaskakujące radości to dzisiejsza premiera na HBO GO. O czym jest film Dania?

Dania – opis filmu

Film Dania to historia życiowego nieudacznika o imieniu Herb. Mężczyzna nie umie dłużej utrzymać pracy, żyje na groszku i piwie, a na dodatek nie dogaduje się z własnym synem. Herb jest przekonany, że już nic dobrego go w życiu nie czeka.

Gdy z telewizji dowiaduje się, że duńscy więźniowie mają lepsze życie niż on, mają stały posiłek, pracą, a nawet mogą oglądać telewizje w HD, porzuca to co ma i udaje się statkiem towarowym wprost do Danii.

Czytaj również: Potwór – dziś premiera na Netflix przejmującego dramatu społecznego

Postanawia napaść na bank, i tym sposobem trafić do duńskiego więzienia. Problem w tym, że gdy przypadkiem staje na jego drodze lokalna piękna barmanka, a także bezdomny pies, który nie chce go opuścić, Herb zaczyna się zastanawiać, czy chce trafić do więzienia. 

Dania – obsada filmu

Film Dania to produkcja z roku 2019, angielska, w której w roli Herba wystąpił Rafe Spall, którego możemy kojarzyć serialu Czarne lustro, a także z Big Short i Hooligans. Towarzyszy mu Simone Lykke (Hundeliv, Ambassadøren).

W pozostałych rolach: Thomas W. Gabrielsson, Benedikte Hansen, Steve Speirs.

Czytaj również: dania, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Adrian Shergold, mający na swoim koncie Perswazje, których nową wersję, o takim samym tytule Perswazje, zobaczymy na Netflix, a także Low Winter Sun, Pierrepoint: Ostatni kat, Vera. Reżyser jest wyróżniony nagrodą BEFTA. 

Dania – gdzie obejrzeć?

Film miał już swoją premierę w roku 2019, a dziś, 8 maja 2021 roku debiutuje także na platformie HBO GO. 

Dania – opinie o filmie

Film Dania to klasyczny komediodramat, więc produkcja, która może podobać się widzom lubiącym życiowe, pełne zwrotów akcji momenty. 

Czytaj również: Mike Flanagan, znany reżyser horrorów, gotów do kolejnej ekranizacji Mrocznej Wieży

Film można także obejrzeć ze względu na jego reżysera, nagrodzonego jedną z ważniejszych nagród filmowych – BEFTA.

Dania – książki

Opisywana produkcja jest filmem powstałym na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy lekturę książki Dania, autorstwa Thomasa Eckerta.

Książkę „Dania” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film