Perswazje, Netflix zekranizuje ostatnią powieść Jane Austen. W obsadzie Dakota Jahnson

Data: 2021-05-03 10:10:01 Autor: adudek

Netflix słynie z ekranizacji dzieł literackich, szczególnie stawiając na tej najbardziej znane. Najnowszym dziełem będzie przeniesienie na ekrany platformy streamingowej ostatniej powieści Jane Austen, o tytule Perswazje

Obrazek w treści

Książka zostanie zaadoptowana przez Netflix do współczesności, a w filmie zagra aktorka znana z trzech części Greya, Dakota Jahnson. Co wiemy o tej wersji filmu?

Perswazje – będzie nowa adaptacja książki 

Jane Austen to pisarka, która przez lata stała się autorką tak popularną, że jej książki, w których opisywała życie klasy wyższej w osiemnastowiecznej Anglii, były wielokrotnie przenoszone na ekrany. Ukrywająca się pod męskim pseudonimem pisarka, stała się inspiracją dla wielu reżyserów.

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Najważniejsze premiery od 2 do 8 maja 2021 roku

Jej ostatnia książka, o tytule Perswazje, doczekała się już kilku ekranizacji. Pierwsza z nich pojawiła się w roku 1960, kolejne w latach 71 i 95 ubiegłego wieku oraz w roku 2007. Piąta już ekranizacja pojawi się za sprawą wspomnianej platformy Netflix, która zamierza, tym razem, przenieść fabułę książki do współczesności. Tym sposobem otrzymamy powieść w wersji fabularnej, odpowiadającą współczesnemu widzowi, której bohaterka będzie charyzmatyczną, nie poddającą się woli innym, kobietą. 

Perswazje – fabuła

Książkowa opowieść skupia się wokół Anne Eliot, młodej kobiety, która powinna poświęcić się dla swojej rodziny. By uratować ją przed niechybnym upadkiem, musi przyjąć zalety i oświadczyny i zostać żoną Fredericka Wentwortha.

Czytaj również: Łasuch – serial o chłopcu jelonku, na podstawie serii komiksów, w czerwcu na Netflix

Nie jest to niestety dla niej łatwe, bowiem już kiedyś odrzuciła jego zaloty. Kobieta postawiona zostaje przed wielkim życiowym dylematem. Musi wybrać między swoim szczęściem, a ratowaniem rodziny, tuszując tym samym fakt, że jej rodzina popadła w ubóstwo. 

Perswazje – obsada 

W roli Anne, w nowej wersji filmu Perswazje zobaczymy Dakotę Johnson, aktorkę znaną z Pięćdziesiąt twarzy Greya, Ciemniejsza strona Greya, Nowe oblicze Greya, Suspiria

Reżyserką filmu została Carrie Cracknell, mająca na swoim koncie reżyserie sztuk teatralnych. Będzie to dla niej zatem debiut w fabularnym filmie pełnometrażowym. 

Czytaj również: Premiery Netflixa w maju 2021. Majówka z Netfliksem – co nowego?

Scenarzystami współczesnej wersji książki Perswazje, zostali Alice Victoria Winslow oraz Ron Bass.

Perswazje – kiedy premiera?

Niestety jak na razie nie znana jest nam data premiery, nawet wstępna nowej ekranizacji książki Jane Austen. 

Perswazje – książki

Jak już wspominaliśmy film Perswazje to kolejna, piąta już ekranizacja ostatniej książki niezwykle popularnej pisarki, Jane Austen o tytule Perswazje.

Książkę „Perswazje” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Perswazje
Jane Austen8
Okładka książki - Perswazje

Bohaterką powieści jest Anna Elliot, niezależna i szlachetna młoda panna. Poznajemy losy i charakter postaci. Przede wszystkim będziemy świadkami rozwoju...

dodaj do biblioteczki
Autor
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje