Mike Flanagan, znany reżyser horrorów, gotów do kolejnej ekranizacji Mrocznej Wieży

Data: 2021-05-06 12:19:21 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Mroczna Wieża, uważana za najlepszą powieść najbardziej znanego i uznanego pisarza, Stephena Kinga, ma szansę na nową filmową ekranizację. 

Obrazek w treści Mike Flanagan, znany reżyser horrorów, gotów do kolejnej ekranizacji Mrocznej Wieży [jpg]

Pomysł stworzenia filmu na podstawie powieści pisarza grozy, pojawił się w głowie mistrza filmowego gatunku grozy, Mike’a Flanagana. Czy ma szansę na realizację?

Mroczna Wieża – nieudane ekranizacje książki

Powieść Mroczna Wieża, której autorem jest pisarz, którego nazwisko zna zapewne większa część ludzi na świecie, Stephen King, miała już kilka ekranizacji filmowych, które jednak nie bardzo podobały się zarówno fanom książki, jak i recenzentów. Mowa tu o filmie z roku 2017, którą zajął się Nikolaj Arcel, a w której w głównych rolach pojawili się Idris Elba i Matthew McConaughey.

Czytaj również: "Mroczna wieża" – ekranizacja powieści Stephena Kinga

Kinowa wersja filmu nie zachwyciła, nie powiodły się także próby serialowej adaptacji powieści. Plan przeniesienia historii mrocznej wieży w postaci serialu, ostatecznieupadł, a projekt anulowano. 

Mroczna Wieża - Mike Flanagan, gotowy do kolejnej ekranizacji

Okazuje się, że gotowość przeniesienia doskonałej powieści, uważanej za najlepszą książkę pisarza, nie umarła wraz z nieudanym filmem, i anulowanym serialem. 

Na tegorocznym, zorganizowanym z powodu epidemii Covid-16 spotkaniu Fantasia International Film Festival, chęć zajęcia się filmem na podstawie książki Kinga, zaoferował Mike Flanagan, reżyser filmów grozy. Na wirtualnym spotkaniu Flanagan powiedział:

Mam odpowiedź na pytanie, które chciałoby zadać większość fanów Stephena Kinga. 'Mroczna Wieża' już zawsze pozostanie historią, którą chciałbym opowiedzieć. To mój Święty Graal. Jeśli zaś chodzi o trudności w jej zekranizowaniu... Tak wielu utalentowanych ludzi poświęciło już tak dużo czasu, serca, duszy, krwi oraz potu, próbując to rozgryźć. Nie wiem, jak miałbym się za to wziąć i czy w ogóle kiedykolwiek dostanę taką szansę. 

Czy reżyser mający na swoim koncie takie horrory: Doktor Sen, Oculus, Gra Geralda, Hush, Zanim się obudzę czy seriale grozy: Nawiedzony dom na wzgórzu i Nawiedzony dwór w Bly, jest w stanie zrealizować podobającą się widzom i krytyką ekranizację "Mrocznej Wieży"? 

Czytaj również: I wszystko marność. Recenzja filmu Mroczna Wieża

Czy w ogóle pomysł ekranizacji znajdzie swój finał? Tego na razie nie wiemy. Raczej nie ma szans, by to miało nastąpić w najbliższym czasie. Trzeba jednak mieć nadzieję, że taka możliwość się jednak pojawi. 

Mroczna Wieża – książki

Film kinowy z roku 2017 oraz ewentualna kolejna ekranizacja to adaptację powieści Stephena Kinga, o takim samym tytule, Mroczna Wieża.

Książkę „Mroczna Wieża” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mroczna wieża
Stephen King5
Okładka książki - Mroczna wieża

Członkowie ka-tet zostają rozdzieleni. Pere Callahan toczy w nowojorskim Dixie Pig swój ostatni bój z wampirami. Susan jest świadkiem narodzin...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje