"Doktor Sen" - co wiemy o ekranizacji książki?

Data: 2019-10-28 14:39:20 Autor: Patryk Obarski

Stephen King to jeden z najpoczytniejszych autorów na świecie. Jego horrory są znane niemal wszystkim, a ci, którzy zamiast czytać, wolą oglądać filmy grozy, musieli zobaczyć przynajmniej jedną adaptację jego powieści. Już wkrótce w kinach pojawi się kontynuacja kultowego Lśnienia z 1980 roku.

Lśnienie 2 dokto sen kadr z filmufot. 2019 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. / Jessica Miglio

Minęło ponad 30 lat od premiery Lśnienia – kultowego horroru w reżyserii Stanleya Kubricka. Film ten powstał na podstawie książki o tym samym tytule, a jej autor – Stephen King – zdecydował się na stworzenie kontynuacji, którą nazwał Doktor Sen. Teraz wiadomo, że i ta książka zostanie zekranizowana.

Doktor Sen – opis

O czym będzie kontynuacja Lśnienia? Przedstawi ona dalsze losy Dana – chłopaka, obdarzonego szczególnymi mocami, którego poznaliśmy w pierwszej części. Po kilkunastu latach Dan poznaje inną dziewczynę z mocami, nietypową Abrę Stone.

W tym samym czasie po Ameryce przetacza się Prawdziwy Węzeł – grupa starców szukająca pożywienia. Chociaż przypominają oni zwykłych ludzi, to są tak naprawdę nieśmiertelnymi istotami, czerpiącymi energię z dzieci takich jak Dan.

Dan osiada w New Hampshire, gdzie musi radzić sobie z odziedziczonym po ojcu alkoholizmie. Pracuje też w domu opieki, gdzie opiekuje się umierającymi, przynosząc im ulgę w ostatnich dniach. Przez współpracowników i pensjonariuszy nazywany jest zaś „Doktorem Snem”.

Niebawem 12-letnia Abra będzie miała kłopoty, a jej jedynym ratunkiem stanie się Dan.

Doktor Sen – obsada

W filmie pt. Doktor Sen wystąpią znani i cenieni aktorzy. W rolę głównego bohatera – Dana – wcieli się Ewan McGregor, którego widzowie znają już z produkcji takich jak Krzysiu, gdzie jesteś, Miles Davis i ja, Bezwstydny Mortdecai czy serii Gwiezdne Wojny (Obi-Wan Kenobi).

Oprócz niego, w produkcji wystąpią także Rebecca Ferguson (Pierwszy śnieg), Jacob Tremblay (Cudowny chłopak), Carel Struycken (Gra Geralda) czy Cliff Curtis (Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw).

Doktor Sen – kiedy premiera Lśnienia 2?

Jeśli lubicie horrory, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Premierę najnowszego filmu zaplanowano już na 15 listopada br. To właśnie wtedy Doktor Sen mieć będzie swoją polską premierę.

Oficjalna, międzynarodowa premiera odbyć ma się już 30 października bieżącego roku.

Doktor Sen – książka

Przed zobaczeniem filmu, warto jednak najpierw zapoznać się z książką. W Polsce Doktor Sen wydany został w 2013 roku przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Książka ta ma ponad 600 stron. Na początku listopada książkę kupić będzie można w nowym, filmowym wydaniu. Doktor Sen wydany zostanie w oprawie twardej.

Książkę kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Doktor Sen
Stephen King14
Okładka książki - Doktor Sen

Kontynuacja bestsellerowego „Lśnienia”! Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje