"Mroczna wieża" – ekranizacja powieści Stephena Kinga

Data: 2020-07-07 13:50:38 Autor: Piotr Piekarski

Mroczna Wieża to pochodząca 2017 roku produkcja przedstawiająca losy ostatnich wojowników żyjących na ziemi w postapokaliptycznych czasach. Co warto wiedzieć o fabule tego filmu? 

Obrazek w treściFot. UIP

Mroczna Wieża to film science-fiction będący amerykańską produkcją z udziałem znanych gwiazd Hollywood. Niebawem produkcję zobaczyć będzie można w telewizji. 

Mroczna Wieża – opis 

O czym jest film Mroczna Wieża? Produkcja przedstawia postapokaliptyczną, alternatywną wersję rzeczywistości, w której na Ziemi pozostała zaledwie garstka dawnych wojowników. 

Czytaj także: "Siostry": Czy Chiara będzie bronić Roberta w sądzie? Opis 5 i 6 odcinka

Roland Deschain jest ostatnim, żyjącym rewolwerowcem, którego zadaniem na planecie było zachowanie pokoju. Teraz mężczyzna musi wyruszyć przez świat, by odnaleźć legendarną Mroczną Wieżę. 

Według opowieści, jest to niezwykłe miejsce, które łączy dwa rożne światy. Miejsce, dzięki któremu utrzymany jest międzywymiarowy ład. 

Jednocześnie jednak Roland musi stoczyć walkę z Walterem O’Dimem. Nemezis, znane pod pseudonimem Człowiek w czerni, zaplanował bowiem kolejną intrygę – pragnie zburzyć Wieżę, co zapoczątkuje prawdziwy koniec. 

Mroczna Wieża – obsada

Kto wystąpił w filmie Mroczna Wieża? W roli głównej w produkcji zagrał Idris Elba. W postać antagonisty wcielił się Matthew McConaughey. 

Czytaj także: "La Bandida": Jose zakochany w Marinie. Streszczenie 5 i 6 odcinka.

Oprócz nich w produkcji wystąpili także Tom Tylor, Claudia Kim, Fran Kranz oraz Ben Gavin.

Mroczna Wieża – gdzie obejrzeć? 

Film Mroczna Wieża w lipcu wyemitowany zostanie w telewizji. Produkcję zobaczyć będzie można na antenie stacji Polsat we wtorek, 7 lipca o godz. 20:00, a także 13 lipca, 16 lipca i 20 lipca na antenie AXN Black. 

Czytaj także: "Anna German" – co warto wiedzieć o serialu? 

Film Mroczna Wieża zobaczyć można także w Internecie – za pośrednictwem platformy Netflix lub w serwisach VOD. 

Mroczna Wieża – opinie

Film otrzymał różne opinie ze strony widzów. Część internautów zauważyła, że jest to ciekawie zrobiony, warty zobaczenia film akcji z elementami fantastyki. Sporym rozczarowaniem produkcja okazała się jednak dla fanów powieści Stephena Kinga, na podstawie których powstał scenariusz tej produkcji. 

Mroczna Wieża – książka

Film Mroczna Wieża powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa Stephena Kinga. Film jest jednak tylko inspirowany książką, przez co wiele wątków różni się w obu utworach. 

Czytaj także: Stephen King kibicem klubu Buckie Thistle. Sportowcy zrobili mu niespodziankę 

Fani filmu z całą pewnością powinni jednak poznać książkowy odpowiednik tej historii. Książkę Mroczna Wieża kupić można poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mroczna Wieża
Stephen King0
Okładka książki - Mroczna Wieża

Roland i jego ka-tet zostają rozdzieleni. Pere Callahan toczy swój ostatni bój z wampirami; Susannah jest świadkiem narodzin potwornego Mordreda...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje