Stephen King kibicem klubu Buckie Thistle. Sportowcy zrobili mu niespodziankę 

Data: 2020-07-06 09:15:35 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Stephen King, znany autor horrorów, który na swoim koncie ma m.in. takie bestsellery jak Misery czy Joyland, w najnowszej książce przedstawił wizerunek klubu piłkarskiego ze Szkocji, Buckie Thistle. Piłkarze postanowili zrobić swojemu znanemu fanowi prezent.

Obrazek w treści Stephen King kibicem klubu Buckie Thistle. Sportowcy zrobili mu niespodziankę  [jpg]Fot. profil klubu Buckie Thistle na Facebooku

W kwietniu na polskim rynku ukazała się najnowsza książka Stephena Kinga, znanego amerykańskiego autora horrorów i thrillerów. Twórca takich książek jak To czy Carrie w 2020 r. wydał publikację Jest krew, będącą zbiorem 4 mrożących krew w żyłach opowieści. W jednej z nich pojawia się wątek związany ze szkockim klubem piłkarskim Buckie Thistle, którego historia sięga XIX wieku. W jednej z opowieści amerykańscy uczniowie stają się kibicami tego zespołu po tym, jak w ramach międzynarodowej współpracy stali się kolegami swoich rówieśników ze szkockiej szkoły. 

Informacja na temat pojawienia się pozytywnej wzmianki o klubie dotarła także do sportowców, którzy należą do zespołu piłkarskiego. Z tego powodu autor nowego horroru postanowił przesłać dwa wyjątkowe egzemplarze książki do dyspozycji klubu. Wyjątkowe, bo zawierające autografy popularnego pisarza. 

Klub postanowił przekazać otrzymane książki na specjalną aukcję, która pomoże w dalszym przetrwaniu zespołu. Ze względu na pandemię koronawirusa, odwołanych zostało wiele rozgrywek, pogorszyła się także sytuacja finansowa klubu. Licytacja książek z podpisem znanego na całym świecie pisarza ma szansę na podreperowanie budżetu. 

W ramach specjalnych podziękowań klub postanowił jednak przekazać Kingowi także coś od siebie. Pisarza uznano za pełnoprawnego fana, dlatego przesłano autorowi paczkę… z najważniejszymi gadżetami kibica! 

King otrzymał m.in. szalik w barwach klubu Buckie Thistle, koszulkę piłkarską oraz specjalne zaproszenie do odwiedzenia boiska Victoria Park Buckie należącego do klubu. 

Książka Jest krew w Polsce pojawiła się 28 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Tytuł w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Jest krew...
Stephen King2
Okładka książki - Jest krew...

King po raz kolejny pokazuje pełnię swojego kunsztu. W tytułowej noweli Holly Gibney, ulubiona bohaterka czytelników (znana z trylogii o Billu Hodgesie...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje