reklama

Mroczna wieża

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7359-603-0
Liczba stron: 768
Tytuł oryginału: The Dark Tower VII: The Dark Tower
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Tom 7 cyklu Mroczna Wieża

Ocena: 5.14 (14 głosów)
Inne wydania:

Członkowie ka-tet zostają rozdzieleni. Pere Callahan toczy w nowojorskim Dixie Pig swój ostatni bój z wampirami. Susan jest świadkiem narodzin potwornego Mordreda i widzi, jak przeistaczające się w pająka niemowlę pożera Mię własną matkę. Roland i Eddie utknęli w innym świecie Maine, 1977 i bardzo pragną połączyć się z resztą ka-tet. Namawiają Johna Culluma, by udał się do Nowego Jorku i zaopiekował się czerwoną różą rosnącą na opuszczonej parceli na Manhattanie. Po rozprawie z prześladowcami Roland i towarzysze podążają w kierunku zamku Karmazynowego Króla. Po drodze muszą pokonać załogę więzienia Algul Siento, które, po wielu stoczonych walkach i przygodach, rewolwerowiec dociera na szczyt Mrocznej Wieży i otwiera ostatnie zamknięte drzwi. Tam odnajdzie wreszcie sens, kres i zarazem początek drogi życiowej.

Kup książkę Mroczna wieża

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mroczna wieża

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-08-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Przebrnęłam przez cały cykl i ze smutkiem żegnam moich bohaterów. Wiem, że nie na zawsze bo na pewno jeszcze wrócę. Poszczególne części jedne podobały mi się bardziej inne mniej. Niektóre wręcz mnie irytowały. Jednak ostatnia część w pełni zachwyciła. Fakt trochę się ciągnie, jest strasznie smutna ale idealnie dopełnia całość. Na pewno nie wszystkim się zakończenie podobało. Ja też na początku aż powiedziałam na głos: No nie! Jednak zgadzam się ze Stephenem Kingiem tak po prostu to musiało się skończyć. Innego zakończenia nie ma. Seria jest bardzo dobra a po przeczytaniu ma się ochotę zacząć od nowa i dopatrzyć szczegółów. A może nawet zacząć od nowa myśląc, że wszystko potoczy się zupełnie inaczej?
Link do opinii
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
pełna akcji i przygód, trzymająca w napięciu, w żadnym momencie nie można było odczuć nudy czy niedosytu :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - masumi21
masumi21
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Cel 2014 - 26 tomiszczów,
Bardzo długo zbierałam odwagę na Mroczną Wieżę. Bałam się, że mogę się zawieść, niemiło zaskoczyć... zwłaszcza końcem. Im dalej w serii, tym lęk był większy... i jak zwykle mój król mnie nie zawiódł. Mam pełny szacunek dla autora, który włożył wszystko co najlepsze w siedem części fascynującej gawędy o ka tet rewolwerowców. Dał czytelnikowi to, co najlepsze miał - opowieść z sensem, znaczeniem i wciągającą jak żadna inna powieść. Stanęłam w momencie, którego nie lubię - koniec książki i świadomość, że dalszych części nie ma, a ja tak bym ich chciała. Ale, na szczęście pozostaje na długo niezapomniany smak dalekich wędrówek z Rolandem, adrenaliny i ta pieśń miliona róż... Bezcenne. p.s. To nie jest zwykły banan, to chiqita...
Link do opinii
Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2014-01-05, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2013,
Przygody wiodą do Jądra Gromu i straszliwego Algul Siento. Wielu dociera do polany na krańcu ścieżki, a Łamacze zostają pokonani. Promienie - uratowane - regenerują się, a Roland podąża za pieśnią Wieży. Zakończenie zaskakujące, a jednak spójne i ciekawe - jak King sam pisał: ka jest kołem. Sai King jest niesamowitym opowiadaczem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2021-05-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

Myślę, że ostatni tom to dla mnie była taka sama męczarnia i znój, jak dla bohaterów i samego autora. Czuło się wręcz, że nie do końca King panował nad historią i to ona go ciągnęła, a nie on ją. Niemniej czuję też żal. Kiedy potrafię zżyć się z bohaterami i nagle następuje koniec opowieści - szczególnie dłuższej - odczuwam pustkę. Tak było po skończeniu Koła czasu (choć bardziej bałem się, że nigdy nie poznam końca tej historii), podobnie po skończeniu sagi Dragonlance.

King stworzył dzieło - dla mnie mocno nierówne. Czasem aż chłonąłem poszczególne tomy (Jałowe ziemie, Czarnoksiężnik i kryształ), czasem brnąłem jak przez pole pełne kolczastych róż (Roland, czy może mniej, ale jednak - Mroczna wieża).

Zakończenie? Liczyłem na coś innego, ale to, co dostałem jest satysfakcjonujące. Trudno było napisać lepsze zakończenie, bo tu żadne nie będzie idealne. 

Jeszcze tylko słowo o ekranizacji. Podobała mi się kiedyś, ale choć planuję obejrzeć to teraz raz jeszcze, ale pamiętam, że film nawet nie leżał obok serii Mistrza...

Link do opinii
Avatar użytkownika - pawel_okulewicz
pawel_okulewicz
Przeczytane:2020-11-20, Ocena: 5, Przeczytałem,

Najbardziej mroczna część cyklu.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2019-07-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Ola2803
Ola2803
Przeczytane:2019-02-19, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - alemak
alemak
Przeczytane:2018-12-10, Ocena: 5, Przeczytałem,
Inne książki autora
Komórka
Stephen King0
Okładka ksiązki - Komórka

Do autora komiksów Claya Riddella wreszcie uśmiechnęło się szczęście - udało mu się podpisać w Bostonie lukratywny kontrakt wydawniczy. Wracając...

Bazar złych snów
Stephen King0
Okładka ksiązki - Bazar złych snów

Teksty zawarte w tym zbiorze mają wspólne motywy: zagadnienia moralności, życia pozagrobowego, winy i kary, pytanie, co zrobilibyśmy inaczej, gdybyśmy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy