Dlaczego zebra nie gubi pasków?

Data: 2012-03-12 10:35:09 Autor: Sławomir Krempa
News - Dlaczego zebra nie gubi pasków?

Dlaczego zebra nie gubi pasków, a wiele zwierząt zmienia barwy?
Dlaczego niektórym zwierzętom udaje się nie jeść przez długi czas?
Dlaczego ryby latają?
Dlaczego jak wygląda jak jak?
Dlaczego warto odkrywać świat?

Jeśli zastanawialiście się kiedyś nad odpowiedziami na takie pytania lub jeśli dziecko zaskoczyło Was kiedyś podobnymi pytaniami, mamy dla Was propozycję idealną.

Kasia Stoparczyk, autorka telewizyjnego programu "Duże dzieci" i uwielbianej trójkowej "Zagadkowej niedzieli" zabiera nas w pasjonującą podróż. Podróż do świata zwierząt. Pomaga jej w tym ekspert Wojciech Mikołuszko, który potrafi wytłumaczyć każde zjawisko ze świata zwierzęcego.

Dzieci wiedzą lepiej, zaś Kasia Stoparczyk od lat skrzętnie zbiera dziecięce powiedzonka i mądrości: o ludziach, przyrodzie, o świecie - a potem dzieli się nimi ze słuchaczami radiowej Trójki.

Nic dziwnego, że gdy zamieniła się w autorkę książek dla dzieci, powołała do życia pewną sprytną dziewczynkę Felkę, która wie, jak zadać pytanie.
No bo jak to możliwe, że gdy zebra biega, bardzo szybko biega, to nie gubi pasków?!

Okazuje się, że na najdziwniejsze pytanie dziecka można odpowiedzieć mądrze i ciekawie. Pod jednym warunkiem - trzeba wiedzieć kogo pytać.

Kasia Stoparczyk wie. I wraz z Wojciechem Mikołuszko zaprasza do lektury książki Zagadkowa niedziela, czyli... Dlaczego zebra nie gubi pasków? My również zapraszamy - a wkrótce w serwisie wyczerpująca recenzja tej publikacji nie tylko dla najmłodszych!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.