Quantcast

Gdańskie Targi Książki #wkoronie odwołane 

Data: 2020-10-19 18:46:37 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Organizator Gdańskich Targów Książki, spółka Jednostka Kultury, zdecydował się przełożyć organizację targów na przyszły rok. 

Obrazek w treści

Kolejna literacka impreza branżowa została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. Tym razem chodzi o Gdańskie Targi Książki, które pierwotnie miały się odbyć w marcu, a następnie przeniesione zostały na połowę listopada.

Czytaj także: Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwołane! 

Gdańskie Targi Książki w nowym terminie odbywać miały się od 13 do 15 listopada na terenie kompleksu AmberExpo w Gdańsku. Podobnie jak wiele innych powiatów w Polsce, także nadmorski kurort został objęty tak zwaną „czerwoną strefą”, co oznacza, że na terenie Gdańska zakazano organizacji jakichkolwiek targów i kongresów. 

Chociaż o tym, jak długo Gdańsk pozostanie w strefie z obostrzeniami nie wiadomo, organizatorzy już teraz postanowili zrezygnować z organizacji imprezy i przenieśli ją na przyszły rok. Obecnie ustalony termin to 11-13 czerwca 2021. 

Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i zagrożeń jakie niesie ze sobą koronawirus. Sytuacja w której znaleźliśmy się wszyscy jest bardzo trudna. Tym bardziej dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia i mobilizacji, które świadczą o tym, że z niecierpliwością czekacie na kolejną edycję Gdańskich Targów Książki

– możemy przeczytać w oświadczeniu spółki. 

Jeszcze do niedawna organizatorzy za sprawą swoich social mediów zachęcali do  udziału w imprezie.  W materiałach graficznych pojawił się także kontrowersyjny hashtag reklamowy „#wkoronie”. Gościem tegorocznej edycji targów miały być Bałkany. 

Przypomnijmy, że ze względu na kolejne obostrzenia i wzrost zachorowań, zdecydowano się na rezygnację z wielu imprez literackich. Do sieci przeniosły się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie organizowane pod koniec listopada, również organizator grudniowych Wrocławskich Targów Dobrych Książek zdecydował się na rezygnację z organizacji wydarzenia. Wiosną postępowanie upadłościowe rozpoczęła spółka Murator Expo, operator Warszawskich Targów Książki oraz Śląskich Targów Książki w Katowicach. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje