Gdańskie Targi Książki #wkoronie odwołane 

Data: 2020-10-19 18:46:37 Autor: pobarski

Organizator Gdańskich Targów Książki, spółka Jednostka Kultury, zdecydował się przełożyć organizację targów na przyszły rok. 

Obrazek w treści

Kolejna literacka impreza branżowa została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. Tym razem chodzi o Gdańskie Targi Książki, które pierwotnie miały się odbyć w marcu, a następnie przeniesione zostały na połowę listopada.

Czytaj także: Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwołane! 

Gdańskie Targi Książki w nowym terminie odbywać miały się od 13 do 15 listopada na terenie kompleksu AmberExpo w Gdańsku. Podobnie jak wiele innych powiatów w Polsce, także nadmorski kurort został objęty tak zwaną „czerwoną strefą”, co oznacza, że na terenie Gdańska zakazano organizacji jakichkolwiek targów i kongresów. 

Chociaż o tym, jak długo Gdańsk pozostanie w strefie z obostrzeniami nie wiadomo, organizatorzy już teraz postanowili zrezygnować z organizacji imprezy i przenieśli ją na przyszły rok. Obecnie ustalony termin to 11-13 czerwca 2021. 

Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i zagrożeń jakie niesie ze sobą koronawirus. Sytuacja w której znaleźliśmy się wszyscy jest bardzo trudna. Tym bardziej dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia i mobilizacji, które świadczą o tym, że z niecierpliwością czekacie na kolejną edycję Gdańskich Targów Książki

– możemy przeczytać w oświadczeniu spółki. 

Jeszcze do niedawna organizatorzy za sprawą swoich social mediów zachęcali do  udziału w imprezie.  W materiałach graficznych pojawił się także kontrowersyjny hashtag reklamowy „#wkoronie”. Gościem tegorocznej edycji targów miały być Bałkany. 

Przypomnijmy, że ze względu na kolejne obostrzenia i wzrost zachorowań, zdecydowano się na rezygnację z wielu imprez literackich. Do sieci przeniosły się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie organizowane pod koniec listopada, również organizator grudniowych Wrocławskich Targów Dobrych Książek zdecydował się na rezygnację z organizacji wydarzenia. Wiosną postępowanie upadłościowe rozpoczęła spółka Murator Expo, operator Warszawskich Targów Książki oraz Śląskich Targów Książki w Katowicach. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.