reklama

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwołane! 

Data: 2020-10-17 09:20:45 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Kolejna impreza literacka została odwołana. Tym razem chodzi o organizowane we Wrocławiu Targi Dobrych Książek. W tym roku odbyłaby się ich 29. edycja. 

Obrazek w treścifotografia ilustracyjna / Norma Mortenson / Pexels

Z powodu pandemii koronawirusa wiele imprez masowych musiało zostać odwołanych. W tym roku nie obyło się wiele festiwali muzycznych, filmowych czy literackich. W ostatnim czasie spółka Targi Książki w Krakowie podjęła decyzję o rezygnacji z organizacji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, a organizatorzy Nocy Księgarń przenieśli wszystkie swoje wydarzenia do sieci.

Czytaj także: Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odwołane!  

Teraz wiemy już, że nie odbędą się także planowane na grudzień Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Impreza organizowana w stolicy Dolnego Śląska to organizowana od lat przez Wrocławski Dom Literatury jedna z największych imprez literackich w regionie. W ramach targów wystawcy co. roku prezentują swoje nowości wydawnicze, a czytelnicy mają szansę na zakup świątecznych prezentów książkowych. 

W tym roku organizator Targów Dobrych Książek zdecydował się na rezygnację z organizacji imprezy. Pierwotnie Targi rozpocząć miały się 3 grudnia, a zakończyć w mikołajki, 6 grudnia. 

Szanowni Państwo, z ogromną przykrością informujemy, że w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz poważnie rosnącą liczbą zachorowań na SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich wydawców, czytelników i wystawców, jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczne Wrocławskie Targi Dobrych Książek (3-6 grudnia).       

Organizatorem Targów jest Wrocławski Dom Literatury, czyli samorządowa instytucja kultury, w której skład Rady Programowej wchodzą m.in. Olga Tokarczuk, dr hab. Urszula  Glensk, Anna Szarycz czy prof. Stanisław Bereś. 

Czytaj także: Największe targi książki odwołane. Powód: koronawirus.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie powróciły rygorystyczne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wiele powiatów otrzymało status „czerwonej strefy”, w której od 17.10 zamknięto siłownie, salony fitness czy baseny, a wydarzenia sportowe odbywają się bez publiczności. Część szkół w Polsce przeszło także na zdalny lub hybrydowy sposób nauczania. Ogólnoświatowa epidemia wirusa zmusiła największe imprezy branżowe, w tym m.in. Targi Książki we Frankfurcie, do rezygnacji z organizowania imprez w tradycyjnej formie. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Everest
Sangma Francis
Everest
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje