Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwołane! 

Data: 2020-10-17 09:20:45 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Kolejna impreza literacka została odwołana. Tym razem chodzi o organizowane we Wrocławiu Targi Dobrych Książek. W tym roku odbyłaby się ich 29. edycja. 

Obrazek w treści Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwołane!  [jpg]fotografia ilustracyjna / Norma Mortenson / Pexels

Z powodu pandemii koronawirusa wiele imprez masowych musiało zostać odwołanych. W tym roku nie obyło się wiele festiwali muzycznych, filmowych czy literackich. W ostatnim czasie spółka Targi Książki w Krakowie podjęła decyzję o rezygnacji z organizacji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, a organizatorzy Nocy Księgarń przenieśli wszystkie swoje wydarzenia do sieci.

Czytaj także: Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odwołane!  

Teraz wiemy już, że nie odbędą się także planowane na grudzień Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Impreza organizowana w stolicy Dolnego Śląska to organizowana od lat przez Wrocławski Dom Literatury jedna z największych imprez literackich w regionie. W ramach targów wystawcy co. roku prezentują swoje nowości wydawnicze, a czytelnicy mają szansę na zakup świątecznych prezentów książkowych. 

W tym roku organizator Targów Dobrych Książek zdecydował się na rezygnację z organizacji imprezy. Pierwotnie Targi rozpocząć miały się 3 grudnia, a zakończyć w mikołajki, 6 grudnia. 

Szanowni Państwo, z ogromną przykrością informujemy, że w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz poważnie rosnącą liczbą zachorowań na SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich wydawców, czytelników i wystawców, jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczne Wrocławskie Targi Dobrych Książek (3-6 grudnia).       

Organizatorem Targów jest Wrocławski Dom Literatury, czyli samorządowa instytucja kultury, w której skład Rady Programowej wchodzą m.in. Olga Tokarczuk, dr hab. Urszula  Glensk, Anna Szarycz czy prof. Stanisław Bereś. 

Czytaj także: Największe targi książki odwołane. Powód: koronawirus.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie powróciły rygorystyczne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wiele powiatów otrzymało status „czerwonej strefy”, w której od 17.10 zamknięto siłownie, salony fitness czy baseny, a wydarzenia sportowe odbywają się bez publiczności. Część szkół w Polsce przeszło także na zdalny lub hybrydowy sposób nauczania. Ogólnoświatowa epidemia wirusa zmusiła największe imprezy branżowe, w tym m.in. Targi Książki we Frankfurcie, do rezygnacji z organizowania imprez w tradycyjnej formie. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje