Ruszyły zdjęcia do serialu „Heweliusz”. Twórcy „Wielkiej wody” zapowiadają produkcję z rozmachem!

Data: 2024-01-13 09:16:44 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Neflix właśnie poinformował, że ruszyły zdjęcia do nowej produkcji katastroficznej twórców Wielkiej wody. Na czym skupi się serial zatytułowany Heweliusz?

„Heweliusz” - zdjęcie promocyjnefot. materiały prasowe Netflix

W 2022 roku swoją premierę miał polski dramat katastroficzny, czyli Wielka woda. Produkcja szybko zyskała sporą popularność w Polsce i na świecie. Już wkrótce twórcy powrócą z nowym serialem inspirowanym kolejną prawdziwą i tragiczną historią. 

Heweliusz – o czym opowiada produkcja?

Wraz z początkiem 2024 roku rozpoczęto zdjęcia do nowego serialu katastroficznego – Heweliusz. Produkcja jest tworzona na bazie prawdziwych zdarzeń z 14 stycznia 1993. Wtedy właśnie na Morzu Bałtyckim zatonął prom Jan Heweliusz. W prace nad serialem zaangażowani są twórcy Wielkiej wody. Za reżyserię odpowiada Jan Holubek. Scenarzystą jest Kasper Bajon, a producentką Anna Kępińska

czytaj także: Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

Jan Holubek zapowiada, że serial będzie opowiadał nie tylko o katastrofie, ale też o trudach żałoby. Produkcja skupi się także na walce o dobre imię i godność zmarłych z dysfunkcyjnym państwem. Reżyser stwierdził:

Mamy nadzieję, że oprócz skali oraz rozmachu produkcji, widzów zachwyci i poruszy olbrzymi potencjał dramaturgiczny i emocjonalny tej historii. Tym samym mamy także świadomość odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, dlatego naszym zadaniem jest przede wszystkim oddać sprawiedliwość wszystkim tym, których dotknęła ta tragedia.

Heweliusz – kiedy premiera serialu?

Heweliusz to serial, który najprawdopodobniej trafi na platformę streamingową w 2025 roku. Wiadomo już, że będzie on sobie liczył pięć odcinków. Skala serialu jest spektakularna. Będzie to produkcja o naprawdę wysokim poziomie. Prace nad nią trwają już prawie dwa lata. Przez kolejne osiem miesięcy będą się natomiast odbywały zdjęcia. Potrwają one dokładnie 106 dni.

czytaj także: Lipowo. Zmowa milczenia - wyczekiwany serial na bazie powieści Katarzyny Puzyńskiej od jutra w serwisie Player.pl

Jeśli chodzi o lokacje, to aktualnie cała ekipa filmowa znajduje się w Świnoujściu. Zaplanowano jednak aż 10 polskich miejscówek, między innymi w: Szczecinie, Zgorzelcu, Gdyni, Wrocławiu i Warszawie. Za granicą, a konkretnie w Brukseli, w jednej z najnowocześniejszych hali filmowych w całej Europie, zostaną nakręcone sceny kaskaderskie. Anna Kępińska, czyli producentka, dodaje:

Na ekranie zobaczymy ponad 120 postaci nazwanych i aż 3000 statystów, a ekipa pracująca nad serialem liczy ponad 140 osób!

Tagi: seriale netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Pokaż wszystkie recenzje