Jak wprowadzić więcej książek do swojego życia bez dodatkowego czasu?

Data: 2025-04-01 22:41:23 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Autor X
udostępnij Tweet

Obrazek w treści Jak wprowadzić więcej książek do swojego życia bez dodatkowego czasu? [jpg]

Coraz mniej wolnego czasu i coraz większa liczba obowiązków powoduje, że nie codziennie znajdujemy czas na chwilę lektury. Lubisz czytać? Chcesz być na bieżąco z branżą czytelniczą? Pochłaniasz historie również w wersji słuchanej? Mamy dla ciebie kilka pomysłów, jak być bliżej literatury nieustannie.

1. Ebooki, czyli kompaktowa biblioteczka

Sporo osób nie umie sobie wyobrazić lektury w inny sposób, niż czytając tradycyjne papierowe kodeksy. To jednak nie jedyna opcja! Dzięki czytnikom ebooków możesz mieć przy sobie setki tytułów, które mieszczą się w urządzeniu wielkości małego notatnika. Ponadto przy zakupie dedykowanych czytników jak np. Empik GoBook 3.0 możesz mieć przy sobie nie tylko ulubione tytuły, do których sięgasz, co jakiś czas, lecz także przegląd wszystkich nowości. To zasługa ogromnego katalogu Empik Go, w którym znajduje się aż 200 000 tytułów, w tym ebooków.

2. Audiobooki, czyli tytuły w wersji mówionej

Audiobooki można podzielić na dwa rodzaje – takie, które są czytane przez jedną osobę (lektora lub lektorkę) oraz superprodukcje, w które zaangażowane jest cała ekipa osób, a każdy bohater lub bohaterka wypowiada się głosem innego lektora. W Empik Go – aplikacji z audiobookami można odnaleźć obie te opcje. Agata Kulesza, Piotr Fronczewski, Agnieszka Dygant, Maria Peszek – to tylko kilka przykładów osób ze świata kultury, które podjęły się pracy lektorskiej. Oprócz nich posłuchać można zawodowych głosów, m.in. Julię Borkowską, Janusza Zadurę czy Filipa Kosiora. Nie należy zapominać o projekcie Empik Go Original, w którym topowi polscy artyści wcielają się w role ważnych bohaterów i bohaterek literatury. Sprawdź koniecznie Chołoda Szczepana Twardocha w interpretacji Bartłomieja Topy lub Zofię Wichłacz, Magdalenę Lamparską, Weronikę Humaj i Polę Błasik jako siostry March w Małych kobietkach.

3. Podcasty, czyli opowieści innych osób o wybranych książkach

Chcesz sprawdzić, czy dany tytuł jest wart twojej uwagi? Nie wiesz, jak odnaleźć się w szybkim tempie przybywających nowości? Mamy na to również radę – podcasty! Projekty omawiające, co dzieje się w branży wydawniczej, mogą towarzyszyć ci podczas podróży samochodem, na spacerze lub podczas jazdy na rowerze. Do najchętniej wybieranych przez Polaków podcastów należą te z zakresu true crime. Kryminatorium, Krwawa Skandynawia oraz Zbrodnie Prowincjonalne zdobywają topki odsłuchań i często nakierunkowują na konkretne historie opisane w seriach non-fiction, czyli reportażach, biografiach i niezliczonych analizach. Dzięki temu wiesz, po które tytuły sięgnąć najpierw!

Tagi: sponsorowany,

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Błąd podczas pobierania komentarzy. Spróbuj ponownie.

Recenzje miesiąca
Tajemnica pozytywki
Katarzyna Grochowska
Tajemnica pozytywki
Melanże z żyletką
Łukasz Gołębiewski
 Melanże z żyletką
Chłop i szlachcianka
Wiesława Bancarzewska
Chłop i szlachcianka
Wyjące pięćdziesiątki
Anna Kleiber ;
Wyjące pięćdziesiątki
Łajdak w garniturze
Anna M. Brengos ;
Łajdak w garniturze
Lot jastrzębia
Magdalena Wolff
Lot jastrzębia
Pieśń Krwi
Anthony Ryan
Pieśń Krwi
Pokaż wszystkie recenzje