Julieta – dramat nominowany do Złotej Palmy, jedno z dzieł mistrza Pedro Almodóvara

Data: 2021-09-15 10:10:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Telewizja Polska, a dokładnie TVP Kultura pokaże dziś jedną z dzieł filmowych mistrza opowieści, Pedro Almodóvar o tytule Julieta, dramat o konfrontacji z przeszłością i poszukiwaniu samej siebie i akceptacji. 

Obrazek w treści

Dramatyczna filmowa opowieść, po raz kolejny pojawi się, tym razem na ekranach naszych telewizji. Co ma nam do przekazania wizjoner i mistrz filmowych opowieści, Pedro Almodovar w kolejnym swoim dziele? O czym opowiada film Julieta?

Julieta – opis filmu 

Film Julieta to oczywiście produkcja hiszpańska, określana jako dramat, której bohaterką jest tytułowa Julieta, kobieta w średnim wieku, mieszkanka Madrytu, tworząca związek nieformalny z mężczyzną o imieniu Lorenzo. Para wkrótce ma przenieść się do Portugalii. Julieta od wielu lat nie ma kontaktu ze swoją córką.

Pewnego dnia, zupełnie przypadkowo spotyka przyjaciółkę córki Antii, kobietę o imieniu Bea, od której dowiaduje się, że jej dziecko mieszka obecnie w Szwajcarii, jest mężatką i ma troje dzieci. Spotkanie i rozmowa z Beą wywołuje u Juliety bolesne wspomnienia. Nagle pragnie zobaczyć córkę, chce ponownie się do niej zbliżyć. Rezygnuje zatem z wyjazdu, wraca do niej list. Ma nadzieję, że ta odpowie. 

Czytaj również:  Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 13 do 19 września 2021 roku

Jednocześnie wraca wspomnieniami do swojego życia, spisując swoje życie, wspomniana swoje młode lata, miłość do rybaka Xoana, a następnie jego tragiczną śmierć. Przypomina sobie jak to wpędziło ją w depresję, z której próbują ją wyciągnąć Antia i jej przyjaciółką Bea. Podczas pewnych wakacji córka wyjeżdża i nigdy już nie powraca do matki. 

Julieta – obsada filmu

Film Julieta to jak już wspominaliśmy produkcja hiszpańska, w której w roli tytułowej Juliety - Emma Suárez, znana z filmów: Moskitiera, The Next Skin, Pies ogrodnika. Towarzyszą jej Adriana Ugarte, jako młoda Julieta. Aktorkę możemy oglądać w takich filmach jak: Fatamorgana, Palmy w śniegu, Inna kobieta oraz Daniel Grao jako Xoan. 

W pozostałych rolach: Inma Cuesta, María Mera, Paqui Horcajo, Cecilia Rivera, Ramón Ibarra, Mari Carmen Sánchez.

Czytaj również: Juliet, informacje o filmie - opis

Reżyserem i autorem scenariusza do filmu jest Pedro Almodóvar, mający na swoim koncie takie produkcje jak: Wszystko o mojej matce, Volver, Skóra, w której żyję, Ludzki głos czy Kobiety na skraju załamania nerwowego.

Julieta – gdzie obejrzeć film

Film Julieta miał swoją premierę już w 2016 roku. Produkcja była już pokazywana w polskiej telewizji. Dziś, czyli w środę 15 września 2021 roku  wyemituje ją także kanał TVP Kultura i TVP Kultura 2. Emisja o godzinie 20:00.

Powtórka filmy w czwartek, 16 września o godzinie 23:55, także na TVP Kultura. 

Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 13 września do 20 września 2021 roku

Film można obejrzeć także na Cinemanm na platformie TVP VOD, a także nowej platformie Pod Baranami. 

Jest także dostępny w wypożyczalniach online. 

Julieta – opinie o filmie

Film Julieta, produkcja będąca klasycznym dramatem, przede wszystkim spodobać się może fanom takiego właśnie filmowego gatunku. Ale jest to dzieło Almodovara, więc myślę, że chętnie obejrzą go miłośnicy jego dzieł filmowych i niesamowitej zdolności opowiadania wciągających historii. 

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 10 do 17 września 2021 roku

Julieta ma na swoim koncie wygraną filmową - Goya - Najlepsza aktorka Emma Suárez. Posiada także wiele nominacji do filmowych nagród, między innymi do Złotej Palmy. 

Julieta – książki

Film Julieta to kolejna produkcja mistrza reżyserii, Pedro Almodóvara, który pisząc scenariusz bazował na  opowiadaniach laureatki literackiej Nagrody Nobla Alice Munro. W zamian proponujemy lekturę książki Juliet naga, której wutorem jest Nick Hornby

Książkę „Juliet naga” można kupić taniej poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje