Katarzyna Berenika Miszczuk i Agnieszka Trzeszkowska-Bereza otwierają Wydawnictwo Mięta!

Data: 2022-01-27 13:02:21 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Katarzyna Zając, pisarka, wydająca swoje książki pod pseudonimem Katarzyna Berenika Miszczuk, a także Agnieszka Trzeszkowska-Bereza – redaktorka od lat związana z rynkiem wydawniczym, uruchamiają Wydawnictwo Mięta. I zapowiadają: „Wydamy Twoje ulubione książki". 

Obrazek w treści

– Spełniam swoje marzenie. Razem z Kasią tworzę wydawnictwo publikujące książki, jakie sama lubię czytać, i miejsce przyjazne pisarzom. Staram się też budować relacje partnerskie z naszymi autorami, żebyśmy realizowali wspólne cele – mówi Agnieszka Trzeszkowska-Bereza. 

Nazwa wydawnictwa ma odnosić się do świeżości i orzeźwienia, jakie marka ta ma wnieść na polski rynek wydawniczy. Jest też odzwierciedleniem mięty do literatury, jaką czują obie założycielki nowej firmy.  

– Jako pisarka, współpracująca przez ostatnie kilkanaście lat z wieloma wydawnictwami, postanowiłam stworzyć miejsce, w którym autorzy mogliby się czuć naprawdę dobrze i bezpiecznie. Mięta ma być pewnym odświeżeniem na rynku. Liczę, że uda nam się to osiągnąć – mówi Katarzyna Zając.

W ofercie wydawnictwa znaleźć się ma proza rozrywkowa, a także książki dla młodych czytelników. Celem jest danie czytelnikowi oddechu od codzienności, od problemów i smutków, jakie przynosi zwyczajne życie. Założycielki zapowiadają, że gwarantować będą rozrywkę na najwyższym poziomie. W roku 2022 planują wydać 14 książek. Pod marką Mięta ukazywać się będą powieści obyczajowe, książki dla dzieci w imprincie Miętówka, proza erotyczna pod marką Mojito, a fantastyka – Mint Witch. Nowe książki zaczną pojawiać się od maja. To właśnie w tym miesiącu ma miejsce największy wysyp nowości wydawniczych z racji tradycyjnie odbywających się w maju Warszawskich Targów Książki. 

– Mięta jest taka jak my – wyznają założycielki. – Stawiamy na przejrzystość, otwartość i szczerość we współpracy z autorami. Nasi pisarze są dla nas najważniejsi, ponieważ bez nich my byśmy nie istniały. W Mięcie znajdą bezpieczną przystań nie tylko dla swoich książek, wsparcie na każdym etapie istnienia na rynku wydawniczym, ale także przestrzeń na rozmowę, mentoring i możliwość porównania doświadczeń z innymi autorami. Jesteśmy też otwarte na debiutantów.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.wydawnictwomieta.pl

O założycielkach:

Agnieszka Trzeszkowska-Bereza z rynkiem wydawniczym jest zawodowo związana od 24 lat. Pierwsze kroki w branży stawiała jako korektorka w redakcji „Gazety Wyborczej”, by następnie przez 17 lat redagować książki m.in. w Wydawnictwie Egmont. Ostatnie osiem lat spędziła w Grupie Wydawniczej Foksal, gdzie na stanowisku redaktorki inicjującej i prowadzącej tworzyła nowe imprinty, kreowała trendy i odkrywała kolejne literackie talenty. Nie boi się wyzwań i ma naprawdę zwariowane pomysły. Dwa lata temu po raz pierwszy włożyła rękawice bokserskie. Nie lubi słodyczy.

Katarzyna Zając pod pseudonimem Katarzyna Berenika Miszczuk od ponad 17 lat tworzy powieści dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży, a także próbuje swoich sił w scenopisarstwie. Jej książki były wielokrotnie nagradzane, wygrywały plebiscyty czytelników, a ostatnio powędrowały za granicę, a jedna na ekran jako serial. Poza tym jest lekarką rodzinną i młodą mamą. Nie lubi wysiłku fizycznego. Kocha słodycze.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.