Kuchenne rewolucje: Cafe: Orient X-press/Pełen Rondel w Grodzisku Mazowieckim

Data: 2021-11-11 10:03:01 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Cafe Orient X-press, to kolejna restauracja, która poddała się kuchennej rewolucji dokonywanej przez znaną restauratorkę Magdę Gesler. Lokal, który po zmianie, goście znają jako Pełen Rondel zachęca miłą atmosferą i smacznym menu. 

Obrazek w treści Kuchenne rewolucje: Cafe: Orient X-press/Pełen Rondel w Grodzisku Mazowieckim   [jpg]

Kolejną restauracją, która poddała się zmianom, jakie niesie program "Kuchenne rewolucje", prowadzony przez restauratorkę Magdę Gesler, był lokal położony w Grodzisku Mazowieckim. Miejsce, znane ,  niegdyś jako Cafe Orient X-press, teraz zachęca nie tylko nową nazwą, ale także zmienionym wystrojem lokalu i zmianami w menu. Jakie rewolucje dokonały się w lokalu? Co nowego oferuje teraz restauracja w menu? Czy kolejna rewolucja była także udana?

Kuchenne rewolucje - Cafe Orient X-press — opis odcinka 

W kolejnym, jedenastym już odcinku nowego sezonu programu "Kuchenne rewolucje" Magda Gesler, znana polska restauratorka udała się do restauracji Cafe Orient X-press, która położona jest w Grodzisku Mazowieckim. Lokal od trzech lat prowadzony jest przez małżeństwo, panią Kasię i pana Piotra. Przejęli oni lokal od poprzedniej właścicielki. Początkowo miejsce to było jedynie kawiarnią, która oferowała typowe dla takiego miejsce specjały.

           Czytaj również: Kuchenne rewolucje: Restauracja: Geneza Smaku/Bistro pod Papryką w Karpaczu

Niestety wspólny biznes nie przynosił dochodów. Właścicielka postanowiła wzbogacić ofertę kawiarni o zupełnie nowe menu. I tak w kawiarni, ktora stała się restauracją, pojawiły się domowe obiady i pizza. Pojawili się także nowi pracownicy, ale biznes dalej nie kręcił się jak należy i nie przynosił dochodów, a jedynie straty. Pani Kasia się nie poddawała, ale jej mąż, Piotr, tak. Widmo bankructwa spowodowało, że małżeństwo coraz częściej się kłóciło. Właścicielka poprosiła więc o pomoc Magdę Gesler, by dokonała w jej lokalu kolejnej kuchennej rewolucji. 

Kuchenne Rewolucje — Cafe Orient X-press — gdzie jest? 

Ta, jak wspominaliśmy tym razem odbyła się w Grodzisku Mazowieckim, mieście położonym na Równinie Łowicko-Błońskiej, w województwie mazowieckim. Lokal Cafe Orient X-press położony jest w centrum miasta, blisko pomnika malarza Józefa Chełmońskiego. Prowadzony jest jak już wspominaliśmy przez małżeństwo Kasię i Piotra od trzech lat, po przejęciu go od poprzedniego właąściciela.  

          Czytaj również: Kuchenne Rewolucje - restauracja Kura Domowa/Ziemniak czy kartofel w Zamościu

Magda Gesler, ceniona polska restauratorka, przyjeła prośbę właścicielki o dokonanie kolejnej kuchennej rewolucji. Zmian dokonano wiele. Przede wszystkim tradycjnie pojawiła się nowa nazwa lokalu, który z Cafe Orient X-press, przemianowano na Pełen Rondel. Zmieniono wystrój lokalu, pojawiło także zupełnie nowe menu. Smaczne dania mają za zadanie oczywiście przyciągać licznych gości do restauracji.  

Kuchenne Rewolucje — Cafe Orient X-press — czy rewolucja była udana?

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany to istota programu TVN, zwanego "Kuchenne rewolucje", który zadebiutował jakiś czas temu, w kolejnym już sezonie. Dwudziesty trzeci sezon, i kolejny odcinek dokonał zmian w restauracji w Grodzisku Mazowieckim, znanej wcześniej jako Cafe Orient X-press. Po rewolucjach już jako restauracja Pełen Rondel, zachęca nowym wyglądem, i bardzo ciekawym i smacznym, nowym menu. 

          Czytaj również: Magda Gessler - biografia, życie i twórczość

Lokal, który z kawiarni stał się teraz oferującą ciekawe dania restauracją, uległ dużym zmianom, jakie niesie ze soba niezwykle lubiany program "Kuchenne Rewolucje". Jak wypadły kolejne rewolucje w kuchni, przekonacie się już dziś, w czwartek 11 listopada 2021 roku, o godzinie 21:35 na kanale TVN oraz w sobotę, 13 listopada o 18:00 oraz w niedzielę o godzinie 2:15, na tym samy kanale.

Kuchenne rewolucje -  Cafe Orient X-press/Pełen Rondel  – menu 

Zmiany, jakie dokonały się dzięki kuchennym rewolucjom w restauracji, teraz znanej jako Pełen Rondel, to przede wszystkim propozycja nowego menu, czyli ważna nowość, która pojawiła się wraz ze zmianą nazwy lokalu i wystroju. Magda Gesler zaproponowała zmiany, także w potrawach, które skupiały się na domowych obiadach oraz pizzy.

         Czytaj również: Kuchenne Rewolucje – Cafe Filiżanka. Czy kolejna rewolucja była udana?

Po zmianach w restauracji dalej można posilić się smacznymi obiadami. Pojawiły się nowości, jak lunch dnia, w którym pojawiają się proponowane, zmieniające się dania, takie jak: udla pieczone z ziemiakami i bukietem surówek czy szynka w sobie grzybowym z kopytakmi i bukietem surówek. Są także zupy, a wśród nich: krupnik, flaki, żurek. W lokalu można także zjeść placek po zbójnicku, a także smaczne i różnorodne pierogi, w tym ruskie, litewskie, z mięsem czy szpinakiem. 

Goście lokalu mogą zamówić sobie także dania dnia, czy ciekawe zestawy obiadowe. 

Kuchenne Rewolucje - książki 

"Kuchenne Rewolucje" to program rozrywkowo-kulinarny, oparty na amerykańskim formacie Kitchen Nightmares. Jego prowadzącą jest Magda Gessler, polska restauratorka i osobowość telewizyjna, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji, malarka, felietonistka, autorka wielu książek o tematyce kulinarnej.

W jej dorobku znalazły się między innymi takie dzieła jak: Wielkanoc ze smakiem, Kuchenne rewolucje. Nowe przepisy Magdy Gessler, Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler, Kuchnia Polska Magdy Gessler. 

ziemniak

Serdecznie polecamy autobiografię Magdy Gessler o tytule Magda, która powstała przy współpracy z Dominikiem Limanowskim. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski2
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje