Magda

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-07-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas nieznana historia, z której dowiadujemy się jak długą i krętą drogę musiała przejść bohaterka, aby być tu, gdzie jest obecnie. Autorzy zabierają czytelnika w niezwykle emocjonalną podróż, gdzie szczęście miesza się samotnością, zaufanie i wiara z naiwnością, a los bywa równie łaskawy co okrutny. Opowieść o niezwykłej sile, wierze we własne możliwości i ciekawości świata, która pozwala sięgać po marzenia!

Tagi: Autobiografie

Kup książkę Magda

Opinie o książce - Magda

Avatar użytkownika - MariaAntonina
MariaAntonina
Przeczytane:2021-07-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2021, 26 książek 2021,

Wydaje się Wam, że wiecie coś o najpopularniejszej Magdzie w Polsce. Otóż zapewniam, nie wiecie nic. Ta autobiografia otwiera oczy na postać „najpopularniejszej kucharki i restauratorki” w kraju. Jednak nie jest ona o gotowaniu, a o przewrotnym życiu, w które wplotła się miłość do smaków i zapachów oraz dobrego jedzenia. Pani Gessler to niezłe „ziółko” pozostając przy kulinarnym nazewnictwie. W życiu dotknęła tragedii, szalonych porywów serca, zdrady ale nie tylko ze strony ukochanej osoby, mierzyła się ze stratami, które na zawsze pozostają w pamięci. Nie chodzi w tej recenzji o to by opisywać życie Magdy Gessler, chodzi o to by zachęcić czytelników do jej poznania i przeczytania tej autobiografii. Należy ruszyć z nią w tą niezwykłą podróż. Przemierzyć świat od Bułgarii, Hiszpanii przez Kubę oraz Polskę. Czasem się wzruszyć, a czasem uszczypnąć z niedowierzania czy zaśmiać z zażenowania. Ta autobiografia to prawda podana na talerzu, a autorka to kobieta godna naśladowania bo potrafiła wielokrotnie wstać z kolan i się nie poddawać, aby być w tym miejscu gdzie teraz jest i być tym kim teraz jest. Książkę szybko i płynnie się czyta, nie ma w niej zbędnego przynudzania. Okładka jest piękna i barwna jak sama bohaterka. Idealnie to wszystko ze sobą współgra.

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło