Kuchenne Rewolucje - restauracja Kura Domowa/Ziemniak czy kartofel w Zamościu

Data: 2021-10-14 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Restauracja Kura Domowa, lokal położony w prastarym Zamościu to kolejne miejsce, które doczekało się kuchennej rewolucji Magdy Gesler. Lokal Kura Domowa/Zieminak czy kartofel czeka na gości, oferując ciekawe i smaczne dania. 

Obrazek w treści

Restauracja Kura Domowa, lokal, który, choć z nazwy nie zmienił się za bardzo, poddał się w tym roku rewolucji, w kolejnym już sezonie popularnego programu Kuchenne Rewolucje prowadzonego przez znaną restauratorskę, Magdę Gesler. Jakie zmiany dokonały się w lokalu? Co nowego znalazło się w menu restauracji? Jak wypadła kolejna rewolucja?

Kuchenne rewolucje - restauracja Kura Domowa — opis odcinka 

W kolejny, już siódmym odcinku nowego sezonu programu rozgrywkowego z gatunku realisty show, realizowanego dla stacji TVN, zatytułowanego "Kuchenne Rewolucje", Magda Gesler, wraz ze swoją ekipą wybrała się do restrauracji Kura Domowa, miejsca położonego w kolebce renesansu, pięknego Zamościa. Lokal od kilku lat prowadzony jest przez Pana Piotra i jego narzeczoną. Pomysł zajęcia się gastronomią, z którą Piotr nigdy nie miał nic wspólnego, pojawił się po przyjeździe mężczyzny ze Szkocji. Kupił lokal i zajął się prowadzeniem lokalu o nazwie Kura Domowa. 

Czytaj również: Kuchenne Rewolucje - restauracja Magnolia / Kulinarna Fabryka Smaku w Jaworze

Właściciel Kury Domowej, niestety nie znoszącej złotych jaj, nie mający pojęcia o gastronomii, podobnie jak jego narzeczona, zagłębiał się coraz mocniej w narastających poblemach. Oliwy do ognia dolała pandemia, która spowodowała, że lokal zaczął przynosić nie zyski, a straty. Zaiwenstowane na starcie prawie dwieście tysięcy złotych, okazało się być kwotą niewystarczającą. Wkrótce Piort i Ania musieli do swojego interesu dopłacać. Na ratunek ruszyła Magda Gesler, która postarała się ratować gastronomiczny biznes sympatycznej pary. 

Kuchenne Rewolucje — Kura Domowa — gdzie jest? 

Kolejna rewolucja w programie TVN - "Kuchenne Rewolucje" dokonała się w Zamościu, mieście słynącym z architektury renesansu. Zmianom poddała się restrauracja Kura Domowa, miejsce zakupione przez właściwcieka wraz z nazwę, położone niedaleko centrum Zamościa. Lokal został zakupiony prawie dwa lata temu przez wspomnianego już Piotr, rodowitego zamościanina. 

Czytaj również: Nagrodzony felieton: "Kuchenne rewolucje"

Magda Gesler odwiedziła lokal w tym roku, decydując się na rewolucję restauracji. Lokal wprawdzie nie został zmieniony pod względem nazwy zbyt wiele, zyskując pełną nazwę brzmiącą Kura Domowa/Ziemniak czy kartofel. Zaproponowany jednak został nowy wystrój restauracji. Tradycyjnie Magda Gesler opracowała nowe, ciekawe, acz proste menu. 

Kuchenne Rewolucje — Kura Domowa — czy rewolucja była udana?

Program "Kuchenne Rewolucje" i jego forma rewolucjonizowania lokali to zmiany, zmiany i jeszcze raz .... zmiany. Nie inaczej było w restauracji Kura Domowa, która nie tylko zmieniła część swojej nazwy na Kura Domowa/ Ziemniam czy kartofel, ale także wystrój miejsca. Zmianie uległo także menu, które zaproponowała znana i ceniona restauratorka. 

          Czytaj również: Magda Gessler - biografia, życie i twórczość

Lokal, który serwował tradycyjne dania polskie, prowadzając także menu z kuchni hinduskiej lub meksykańskiej, nieco zmienił zestaw potraw. Właściciel, wraz ze swoją załogą przyjął propozycję znanej restauratorki, która zaproponowała szeroki wachlarz potraw, w tym tradycyjne dania domowe. O tym co znalazło się w menu piszemy poniżej. Jak wypadły kolejne rewolucje w kuchni, przekonacie się już dziś, w czwartek 21 października 2021 roku, o godzinie 21:30 na kanale TVN oraz w sobotę, 23 października o 18:00 na tej samej antenie.

Kuchenne rewolucje - Kura Domowa/Ziemniak czy kartofel – menu 

Nadrzędnym elementem rewolucji w restrauracjach, jest oczywiście menu. To uległo zmianie także w restauracji Kura Domowa, w której naczelnymi potrwami stały się prawdziwe domowe obiady. W lokalu poddanym rewolucji serowane są dania z polskiej, tradycyjnej kuchni, wykonane ze zdrowych, naturalnych składników. 

         Czytaj również: Kuchenne Rewolucje - Sokołów - Kuźnia Smaków/Prosto od serca - Co wydarzyło się w Sokołowie Podlaskim?

Goście restauracji mają do dyspozycji smaczne i tanie "Zestawy dnia", w których znajdują się klasyczne zupy, takie jak: pomidorowa na świeżych pomidorach czy fasolowa z ziemniakimi. Są i pożywne drugie dania, w których znalazły się między innymi: tarta ziemniaczana z pstragiem wedzonym, gulasz wegierski z plackami ziemniaczanymi czy tradycyjne roladki w sosie pieczarkowym, czyli klasyczne danie z polskiej kuchni. Nie zabrakło pierogów, są i gołąbki babci Eli i wiele innych ciekawych, smaczynych i klasycznych dań. 

Kuchenne Rewolucje - książki 

"Kuchenne Rewolucje" to program rozrywkowo-kulinarny, oparty na amerykańskim formacie Kitchen Nightmares. Jego prowadzącą jest Magda Gessler, polska restauratorka i osobowość telewizyjna, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji, malarka, felietonistka, autorka wielu książek o tematyce kulinarnej.

W jej dorobku znalazły się między innymi takie dzieła jak: Wielkanoc ze smakiem, Kuchenne rewolucje. Nowe przepisy Magdy Gessler, Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler, Kuchnia Polska Magdy Gessler. 

ziemniak

Serdecznie polecamy autobiografię Magdy Gessler o tytule Magda, która powstała przy współpracy z Dominikiem Limanowskim. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski1
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy