Kuchenne Rewolucje - restauracja Kura Domowa/Ziemniak czy kartofel w Zamo軼iu

Data: 2021-10-14 10:30:01 | Ten artyku przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udost瘼nij Tweet

Restauracja Kura Domowa, lokal położony w prastarym Zamościu to kolejne miejsce, które doczekało się kuchennej rewolucji Magdy Gessler. Lokal Kura Domowa/Ziemniak czy kartofel czeka na gości, oferując ciekawe i smaczne dania. 

Obrazek w treści Kuchenne Rewolucje - restauracja Kura Domowa/Ziemniak czy kartofel w Zamościu  [jpg]

Restauracja Kura Domowa, lokal, który, choć z nazwy nie zmienił się za bardzo, poddał się w tym roku rewolucji, w kolejnym już sezonie popularnego programu Kuchenne Rewolucje prowadzonego przez znaną restauratorkę, Magdę Gesler. Jakie zmiany dokonały się w lokalu? Co nowego znalazło się w menu restauracji? Jak wypadła kolejna rewolucja?

Kuchenne rewolucje - restauracja Kura Domowa — opis odcinka 

W kolejny, już siódmym odcinku nowego sezonu programu rozgrywkowego z gatunku realisty show, realizowanego dla stacji TVN, zatytułowanego "Kuchenne Rewolucje", Magda Gesler, wraz ze swoją ekipą wybrała się do restrauracji Kura Domowa, miejsca położonego w kolebce renesansu, pięknego Zamościa. Lokal od kilku lat prowadzony jest przez Pana Piotra i jego narzeczoną. Pomysł zajęcia się gastronomią, z którą Piotr nigdy nie miał nic wspólnego, pojawił się po przyjeździe mężczyzny ze Szkocji. Kupił lokal i zajął się prowadzeniem lokalu o nazwie Kura Domowa. 

Czytaj również: Kuchenne Rewolucje - restauracja Magnolia / Kulinarna Fabryka Smaku w Jaworze

Właściciel Kury Domowej, niestety nie znoszącej złotych jaj, nie mający pojęcia o gastronomii, podobnie jak jego narzeczona, zagłębiał się coraz mocniej w narastających poblemach. Oliwy do ognia dolała pandemia, która spowodowała, że lokal zaczął przynosić nie zyski, a straty. Zaiwenstowane na starcie prawie dwieście tysięcy złotych, okazało się być kwotą niewystarczającą. Wkrótce Piort i Ania musieli do swojego interesu dopłacać. Na ratunek ruszyła Magda Gesler, która postarała się ratować gastronomiczny biznes sympatycznej pary. 

Kuchenne Rewolucje — Kura Domowa — gdzie jest? 

Kolejna rewolucja w programie TVN - "Kuchenne Rewolucje" dokonała się w Zamościu, mieście słynącym z architektury renesansu. Zmianom poddała się restauracja Kura Domowa, miejsce zakupione przez właścicielką wraz z nazwą, położone niedaleko centrum Zamościa. Lokal został zakupiony prawie dwa lata temu przez wspomnianego już Piotr, rodowitego zamościanina. 

Czytaj również: Nagrodzony felieton: "Kuchenne rewolucje"

Magda Gessler odwiedziła lokal w tym roku, decydując się na rewolucję restauracji. Lokal wprawdzie nie został zmieniony pod względem nazwy zbyt wiele, zyskując pełną nazwę brzmiącą Kura Domowa/Ziemniak czy kartofel. Zaproponowany jednak został nowy wystrój restauracji. Tradycyjnie Magda Gessler opracowała nowe, ciekawe, acz proste menu. 

Kuchenne Rewolucje — Kura Domowa — czy rewolucja była udana?

Program "Kuchenne Rewolucje" i jego forma rewolucjonizowania lokali to zmiany, zmiany i jeszcze raz .... zmiany. Nie inaczej było w restauracji Kura Domowa, która nie tylko zmieniła część swojej nazwy na Kura Domowa/ Ziemniak czy kartofel, ale także wystrój miejsca. Zmianie uległo także menu, które zaproponowała znana i ceniona restauratorka. 

          Czytaj również: Magda Gessler - biografia, życie i twórczość

Lokal, który serwował tradycyjne dania polskie, prowadzając także menu z kuchni hinduskiej lub meksykańskiej, nieco zmienił zestaw potraw. Właściciel, wraz ze swoją załogą przyjął propozycję znanej restauratorki, która zaproponowała szeroki wachlarz potraw, w tym tradycyjne dania domowe. O tym co znalazło się w menu, piszemy poniżej. Jak wypadły kolejne rewolucje w kuchni, przekonacie się już w czwartek 11 sierpnia 2022 roku, o godzinie 21:35 na kanale TVN oraz w sobotę, 13 sierpnia o 17:66 na tej samej antenie.

Kuchenne rewolucje - Kura Domowa/Ziemniak czy kartofel – menu 

Nadrzędnym elementem rewolucji w restauracjach, jest oczywiście menu. To uległo zmianie także w restauracji Kura Domowa, w której naczelnymi potrawami stały się prawdziwe domowe obiady. W lokalu poddanym rewolucji serwowane są dania z polskiej, tradycyjnej kuchni, wykonane ze zdrowych, naturalnych składników. 

         Czytaj również: Kuchenne Rewolucje - Sokołów - Kuźnia Smaków/Prosto od serca - Co wydarzyło się w Sokołowie Podlaskim?

Goście restauracji mają do dyspozycji smaczne i tanie "Zestawy dnia", w których znajdują się klasyczne zupy, takie jak: pomidorowa na świeżych pomidorach czy fasolowa z ziemniakami. Są i pożywne drugie dania, w których znalazły się między innymi: tarta ziemniaczana z pstrągiem wędzonym, gulasz węgierski z plackami ziemniaczanymi czy tradycyjne roladki w sosie pieczarkowym, czyli klasyczne danie z polskiej kuchni. Nie zabrakło pierogów, są i gołąbki babci Eli i wiele innych ciekawych, smacznych i klasycznych dań. 

Kuchenne Rewolucje - książki 

"Kuchenne Rewolucje" to program rozrywkowo-kulinarny, oparty na amerykańskim formacie Kitchen Nightmares. Jego prowadzącą jest Magda Gessler, polska restauratorka i osobowość telewizyjna, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji, malarka, felietonistka, autorka wielu książek o tematyce kulinarnej.

W jej dorobku znalazły się między innymi takie dzieła jak: Wielkanoc ze smakiem, Kuchenne rewolucje. Nowe przepisy Magdy Gessler, Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler, Kuchnia Polska Magdy Gessler. 

ziemniak

Serdecznie polecamy autobiografię Magdy Gessler o tytule Magda, która powstała przy współpracy z Dominikiem Limanowskim. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: kuchenne rewolucje,

REKLAMA

Zobacz tak瞠

Musisz by zalogowany, aby komentowa. Zaloguj si lub za堯 konto, je瞠li jeszcze go nie posiadasz.

Ksi捫ka
Magda
Dominik Linowski2
Ok豉dka ksi捫ki - Magda

MAGDA Fascynuj帷a opowie嗆 o 篡ciu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wp造wowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesi帷a
Ksi璕a zakl耩
Agnieszka Rautman-Szczepa雟ka
Ksi璕a zakl耩
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafa Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjd
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjd
Ulice
Anna Skowro雟ka
Ulice
Dolina szpieg闚
Robert Michniewicz
Dolina szpieg闚
Nowe 篡cie Kariny
Marta Nowik
Nowe 篡cie Kariny
Poka wszystkie recenzje