Nago. Głośno. Dumnie, pierwszy dokumentalny serial oryginalny od HBO Max o polskich drag queens i performerach burleski

Data: 2023-06-01 10:28:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Na platformie HBO Max można od dziś oglądać pierwszy polski serial dokumentalny stworzony przez HBO Max, polską produkcję, która przybliża widzom grupę polskich drag queens i performerek burleski. 

Bohaterka serialu dokumentalnego "Nago. Głośno. Dumnie" od platformy HBO Max. Zdjęcie: fragment zwiastuna HBO Max

Serial nosi tytuł Nago. Głośno. Dumnie i jest produkcją polską, która po raz pierwszy pokazana została podczas 20. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Od dziś jest także dostępna na platformie HBO Max. Co wiemy o serialu? Czy warto go obejrzeć? O czym dokładnie opowiada? 

Nago. Głośno. Dumnie – opis

Serial Nago. Głośno. Dumnie to polski miniserial dokumentalny, który zaczyna się od Pawła, pracownika banku po czterdziestce, który towarzyszy swojemu chłopakowi Gąsowi w podroży na festiwal burleski odbywający się w Pradze. Tam śledzi występ Dirty Martini, która jest gwiazdą wieczoru. Ten występ budzi w nim skrywaną od długiego już czasu chęć zabłyśnięcia na scenie. 

     Czytaj również: SkyShowtime Original zapowiedziało premierę polskiego serialu! „Warszawianka” wkrótce na platformie streamingowej

Serial przedstawia życie i artystyczną działalność polskich drag queens i performerek burleski. Przedstawia Kim Lee, Betty Q, Twoja Stara, Pin Up Candy, Red Juliette, Kali Katharsis, Gąsiu, Bunny de Lish i Hieemeras, których łączy miłość do sceny, własna historia, którą się chętnie dzielą z innymi i akceptacja inności i swego ciała. Wszystkie te osoby przekuły swój wielki kompleks na walor, tworząc społeczność, w której są zwyczajnie sobą. Ale nie jest łatwe, bo Polska to kraj pełen rasizmu, seksizmu i homofobii. 

Nago. Głośno. Dumnie - obsada

Nago. Głośno. Dumnie to produkcja HBO Max, serial dokumentalny z Polski, w którym udział biorą sami bohaterowie tegoż programu. A są to: Kim Lee, Betty Q, Twoja Stara, Pin Up Candy, Red Juliette, Kali Katharsis, Gąsiu, Bunny de Lish i Hieemeras.

Czytaj również: Nago. Głośno. Dumnie, informacje o serialu dokumentalnym - opis

Reżyserkami kolejnego serialu na HBO Max są Delfina Dellert i Agnieszka Mazanek.

Nago. Głośno. Dumnie – kiedy premiera?

Nago. Głośno. Dumnie, będący serialem dokumentalnym to kolejna oryginalna produkcja HBO Max, dlatego też serial można oglądać właśnie na owej platformie. Ma swoją premierę na platformie HBO Max 1 czerwca 2023 roku. Serial zostanie udostępniony we wszystkich 5 odcinkach. 

    Czytaj również:  Premiery HBO w maju 2023. Nowe filmy i seriale na HBO Max

Nago. Głośno. Dumnie – opinie o serialu

Opisywana produkcja, o tytule Nago. Głośno. Dumnie to kolejna miniserialowa opowieść od platformy HBO Max, która może spodobać się głównie widzom, którzy lubią produkcje dokumentalne, a także tematykę dotyczącą drag queens.

    Czytaj również: „Ranczo” powraca! Od dziś wszystkie odcinki ponownie w telewizji

Serial może spodobać się także widzom burleski. Jest to także kolejna produkcja o tematyce LGBTQ+. Więcej informacji o istniejących już i nadchodzących produkcjach filmowych i serialowych znajdziecie w dziale filmowe i serialowe nowości i premiery

Nago. Głośno. Dumnie – książka

Serial Nago. Głośno. Dumnie to kolejna produkcja serialowa i jednocześnie oryginalna od HBO Max bazująca na własnym scenariuszu, choć oparta na prawdziwych wydarzeniach i opowiadająca o prawdziwych ludziach. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy książkę o podobnej tematyce, a jest nią Drag queen, a autorem jest Josh Kilmer-Purcell

Książkę „Drag queen” wydawnictwa Capricorn można kupić taniej poniżej:

Tagi: HBO Max, seriale, dokumentalne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Pokaż wszystkie recenzje