Wydaj książkę z Instytutem Literatury. Konkurs dla pisarzy 

Data: 2021-01-12 14:54:54 Autor: pobarski

Instytut Literatury ogłosił kolejną edycję konkursu dla twórców piszących prozę oraz poezję. W ramach nowej odsłony Ogólnopolskiego Konkursu na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy” prace przesyłać można do 4 kwietnia. 

Obrazek w treściFotografia ilustracyjna

Instytut Literatury ogłasza kolejną edycję swojego konkursu literackiego „Nowy Dokument Tekstowy”. Jest to szansa dla pisarzy, którzy chcieliby wydać nakładem prowadzonego przez Instytut „Nowego Napisu” swoje powieści czy zbiory wierszy. 

Czytaj także: Prawie 20 bibliotek zostanie zamkniętych w województwie łódzkim

„Nowy Dokument Tekstowy” organizowany jest już trzeci raz. Podobnie jak przed laty, także i teraz w konkursie udział mogą wziąć wszyscy, którzy pragną wydać własną książkę. Ważne, by autor miał ukończone 18 lat oraz wysłał pracę która zmieści się w jednej z dwóch kategorii: liryka (czyli zbiory wierszy) lub epika (zbiory opowiadań lub powieść). Dodatkowo, twórcy epiki muszą zmieścić się w 360 tysiącach znaków ze spacjami, co daje maksymalnie 9 arkuszy wydawniczych dla prozy. 

Laureaci konkursu otrzymają możliwość wydania swoich utworów nakładem Instytut Literackiego w ramach serii książek Biblioteka Literacka Kwartalnika „Nowy Napis”. Z każdej kategorii wyłonieni zostaną twórcy, którzy otrzymają nagrody główne oraz wyróżnienia. W ramach nagrody głównej pisarze i poeci otrzymają nagrodę finansową w wysokości 5000 zł, a wyróżnieni – w kwocie 3000 zł.

Czytaj także: Powstał spektakl teatralny na podstawie książki Olgi Tokarczuk 

W konkursie wziąć mogą udział zarówno debiutanci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem, jak i autorzy mający już w swoim dorobku utwory poetyckie czy prozatorskie. Prace konkursowe nadsyłać można do 4 kwietnia 2021 r. Laureatów poznamy w czerwcu. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.