Więźniarka z zakładu karnego stanie się bibliobusem

Data: 2020-07-08 19:54:14 Autor: pobarski

Pojazd konwojowy należący dotychczas do Zakładu Karnego w Rzeszowie niebawem przejdzie metamorfozę i otrzyma prawdziwe drugie życie. Według pomysłu burmistrza gminy Ustrzyki Dolne, Bartosza Romowicza, dawna więźniarka stanie się bibliobusem. 

Obrazek w treściFot. zdjęcie ilustracyjne / Zwiadowca 21 / CC BY - SA 4.0.

Ustrzyki Dolne to miasto w województwie podkarpackim, położone nad rzeką Strwiąż, którego historia sięga XV wieku. Niebawem mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się nową usługą biblioteki miejskiej – lokalna książnica otrzyma bowiem własny bibliobus. 

Czytaj także: Książki dopłyną do czytelników łodzią! Wenecja zachęca do czytania

Urzędnicy od dawna obserwowali strony zakładów karnych i innych służb cywilnych, które czasem oferują odstąpienia swoich dawnych, wyłączonych z użytku pojazdów. Tak też się stało w przypadku więźniarki, która trafiła do miasta Ustrzyki Dolne. Gmina otrzymała pojazd za darmo, wcześniej przedstawiając władzom Zakładu Karnego w Rzeszowie informacje dotyczącą tego, na jaki cel wykorzysta samochód. 

Dawny pojazd służący do transportowania więźniów zostanie teraz dostosowany do funkcji bibliotecznej. W środku znajdą się regały na książki, karoseria zostanie zaś oklejona grafikami związanym z biblioteką i książkami.  

Czytaj także: Emerytowani nauczyciele stworzyli… bibliotekę na kółkach! 

Bibliobus będzie oferował książki z asortymentu dostępnego w pojeździe, a także będzie rozwoził zamówione wcześniej tytuły. Bus odwiedzi wszystkie sołectwa, w ten sposób rozwiązując w nich problem z brakiem filii bibliotecznych PiMBP. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje