Emerytowani nauczyciele stworzyli… bibliotekę na kółkach!

Data: 2019-07-16 10:49:33 Autor: pobarski

Czy podróżując autostradą albo przechadzając się w zatłoczonym centrum miasta, spodziewalibyście się zobaczyć bibliotekę? Zdecydowanie nie, jednak para emerytowanych nauczycieli postanowiła stworzyć… bibliotekę na kółkach!

Mini vanFot. ilustracyjna

O nauczycielach jako jedni z pierwszych swój materiał stworzyła stacja CGTN. Jose Hernandez przez wiele lat pracował jako nauczyciel w jednej z wiejskich szkół w Meksyku, nauczycielką była także jego żona, a teraz oboje są na emeryturze. Po latach doświadczeń i pracy z meksykańską młodzieżą, postanowili choć trochę zmienić rzeczywistość. I stworzyli bibliobus.

Czytaj także: Biblioteka na kółkach? Autoriksza z książkami po ulicach Dżakarty

Biblioteka na kółkach powstała ze starego minivana, który do tej pory niszczał, a teraz przysłuży się społeczeństwu. Emerytowani nauczyciele postanowili zorganizować mobilną bibliotekę dla dzieci z najuboższych zakątków Meksyku.

Jak mówią, przez ponad 30 lat pracy w szkole widzieli, jak mało młodzież poświęca czasu na poszerzanie swojej wiedzy i czytanie książek. Poza tym, wiele rodzin nie stać na zakup książek, których ceny przyprawiają o zawrót głowy. Postanowili więc rozpocząć swój własny projekt społeczny.

Przerobili busa na „Bibliocombi” i zaczęli odwiedzać poszczególne, najbiedniejsze zakątki kraju. Jak dodają organizatorzy, wiele zależy również od tego, czy pojawią się kolejni darczyńcy, którzy wspomogą bibliobus o nowe tytuły. Inicjatywę nauczycieli wsparła już m.in. profesor ze stolicy.

Małżeństwo zaplanowało objazdówkę po całym kraju przez najbliższe sześć lat.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje