Zwyczajna dziewczyna - wyobrażania a rzeczywistość, czyli praca marzeń

Data: 2021-10-12 10:03:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Dziś w Polskiej Telewizji, na kanale TVP Kultura wyemitowany zostanie zabawny komediodramat Zwyczajna dziewczyna. W filmie zobaczymy gwiazdorską obsadę i zanurzymy się w ciekawą opowieść o starciu marzeń z rzeczywistością. 

Obrazek w treści

Film Zwyczajna dziewczyna jest komediodramatem, w którym znajdziemy więcej komedii niż dramatu, produkcją szwedzko - angielską. Co wiemy o filmie? Jakie gwiazdy z nim występują? O której i na jakim kanale będziemy mogli go zobaczyć? O tym poniżej. 

Zwyczajna dziewczyna – opis filmu 

Film Zwyczajna dziewczyna to połączenie komedii i dramatu, produkcja, która przenosi nas w lata 40-te ubiegłego wieku. Trwa wojna. Cartin, młoda i bardzo ambitna scenarzystka pilnie poszukuje pracy. Pewnego dnia los się do niej uśmiecha. Wymarzonym zajęciem ma być praca w słynnej wytwórni filmowej, gdzie właśnie trwają prace nad sporą i ważną produkcją. Ma ona na celu podnieść ludzi na duchu, co w czasach wojennych, jest niezwykle istotne. 

Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 11 do 17 października 2021 roku

Cartin otrzymuje pracę scenarzystki, ale szybko się okazuje, że jedynym co może pisać to "gadki szmatki", czyli proste kobiece dialogi. Na dodatek praca na planie jest nieco dziwna i skupia się na podstarzałym aktorze, o wieklim ego, zarozumiałym reżyserze i zwariowanej agentce. Jest i niezwykle przystojny scenarzysta, którą wątpki by jakakolwiek kobieta mogła mu dorównać. Cartin postanawia udowodnić, że się myli. 

Zwyczajna dziewczyna – obsada filmu

W roli Cartin w filmie wystąpiła Gemma Arterton, aktorka znana z ról w takich filmowych produkcjach jak: Starcie tytanów, Książę Persji: Piaski czasu, a także Wszechstronna dziewczyna czy Ucieczka. Towarzyszy jej Sam Claflin, którego możemy kojarzyć z filmu Zanim się pojawiłeś czy z filmu Enola Holmes

Czytaj również:  Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 8 do 15 października 2021 roku

W postałych rolach: Bill Nighy, Jack Huston, Paul Ritter, Rachael Stirling, Richard E. Grant, Henry Goodman, Jake Lacy.

Reżyserem  filmu jest Lone Scherfig, mająca na swoim koncie filmy: Była sobie dziewczyna, Włoski dla początkujących, Wilbur chce się zabić, Uprzejmość nieznajomych.

Zwyczajna dziewczyna – gdzie obejrzeć film

Film miał swoją premierę we wrześniu 2016 roku. Dziś, czyli we wtorek, 12 października pokaże go także kanał TVP Kultura i TVP Kultura 2. Emisja o godzinie 21:30

Powtórka filmu w czwartek, 14 października 2021 roku o godzinie 0:45, także na TVP Kultura. 

Film można zobaczyć także na pośrednictwem platformy TVP VOD, na platformie Chilli i wypożyczalniach online. 

Zwyczajna dziewczyna – opinie o filmie

Opisywana produkcja jest klasycznym komediodramatem, zabawną, dośc prostą historią, która spodoba się fanom tegoż to gatunku. To świetna okazja, by przyjemnie spędzić czas. 

Przeczytaj również: Zwyczajna dziewczyna, informacje o filmie - opis

Film Zwyczajna dziewczyna ma na swoim koncie także dwie nominację do filmowych nagród. Są to: BIFA - Najlepszy debiutujący scenarzysta Gaby Chiappe; BIFA - Najlepsze efekty.

Zwyczajna dziewczyna – książki

Film powstał na bazie własnego scenariusza. Oznacza to, iż nie ma swego książkowego odpowiednika. W zamian polecamy zatem inną książkę Zwyczajna kobieta, autorstwa Anny Płowiec. 

Książkę „Zwyczajna kobieta” można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje