Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 8 do 15 października 2021 roku

Data: 2021-10-08 10:30:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Kolejny tydzień października to oczywiście kolejnr premiery, w tym głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Oferta kinowa w tym tygodniu nieduża, ale za to różnorodna. Serdecznie zapraszamy na przegląd tego, co od dziś do obejrzenia w kinach. 

Obrazek w treści

  • Od 8 do 15 października do kin trafią kolejne filmowe nowości.
  • Wśród filmowych propozycji kolejna film Wojciecha Smarzowskiego. 
  • Wciąż będzie można jednak zobaczyć premiery od 1 do 8 października 2021 roku.

Kolejny październikowy tydzień w kinach zaczyna się nowymi premierami filmowymi. Na co tym razem warto wybrać się do kina? Sprawdźcie nasze nowe tygodniowe zestawienie!

Premiery kinowe od 8 do 15 października 2021 roku

Wesele - premiera 8 października 2021 roku

Zaczynamy od kolejnego filmu Wojciecha Smarzowskiego, nowej wersji komediowej, słodko-gorzkiej opowieści, która wyśmiewa i celnie punktuje przywary Polaków, o tytule Wesele. Fabuła skupia się na parze młodej, opowiadając historię miłości tak silnej, że przekraczającej niemal wszystkie bariery. Reżyser szczerze przygląda się wpółczesnemu światu, zagląda w przeszłość, a film daje do myślenia.  

Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom – premiera 8 października 2021 roku

Kolejną kinową propozycją w tym tygodniu jest biograficzny dramat oparty na faktach, Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom. Jest to historia Sam Bloom, która wskutek nieszczęśliwego wypadku stała się osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku. Załamana, nie potrafiąca sobie poradzić z obecnym życiem kobieta, znajduje ukojenie w niespodziewanym gościu. Jest nim ptak. Nazwany przez Sam, Bloomom, przywraca jej chęć do życia. 

Dyskretny urok niebezpiecznych myśli - premiera 8 października 2021 roku

Kolejny film to klasyczny melodramat, który może być idealną okazję na kinową randkę. Francuski film romantyczny o tytule Dyskretny urok niebezpiecznych myśli to historia nieoczekiwanego spotkania Daphne i Maxime. Pewnego dnia, wypoczywająca na prowincji, w urokliwym zakątku Francji wraz ze swoim chłopakiem Daphne, spotyka Maxime'a, który próbuje wyleczyć się z bolesnego rozstania. Gdy chłopak Daphne musi nagle wyjechać, między tym dwojga zawiązuje się bardzo bliska relacja. 

Komedianci debiutanci - premiera 8 października 2021 roku

Kolejny film to komediodramat, o tytule Komedianci debiutanci, którego bohaterem jest Etienne, który prowadzi w zakładzie karnym warszaty teatralne. Kolejnym dziełem, które ma zamiar wystawić jest sztuka Samuela Becketta "Czekając na Godota". Z początku nieprzychylni pomysłowi występu więźniowie, zaczynają wciągać się w próby, które przynoszą skazanym wiele radości. Wspólne wyjścia na miasto, powodują, że więź między reżyserem sztuki, a aktorami/więźniami, mocno się zacieśnia. 

Wilk na 100% - premiera 8 października 2021 roku

W tygodniowych kinowych premierach nie mogło zabraknąć filmu dla najmłodszych. Już pd dziś możemy wybrać się na australijski film animowany Wilk na 100%, który to opowie nam historię trznastoletniego wikołaka, Franka Wilczka, który wkrótce ma przeżyć swoją pierwszą przemianę. Niestety okazuje się, że zamiast w groźnego wilka, zmienia się w sympatycznego, słodkiego pudelka, z również uroczą, słodką różową grzywką. Nie zostaje wodzem, a na dodatek jest ścigany przez bandę łowców bezpańskich psów. 

Smak głodu - premiera 8 października 2021 roku

Premiery tego tygodnia kończymy kolejnym melodramatem, tym razem produkcji duńsko-szwedzkiej, który nosi tytuł Smak głodu. Jest to wzruszająca opowieść o parze Maggi i Carstenie, która postanawia poświęcić wszystko co ma, zatracając się w tym postanownieniu naprawdę mocno. Kochający się szaleńczo ludzie mają wielkie marzenia, pragną otrzymać najwyższe odznaczenie w kulinarnym świecie. Zamierzają zdobyć Gwiazdkę Michelin. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje