Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys

Kolejny poradnik po który zdecydowałam się sięgnąć, to „Bądź niezniszczalna. Jak przejść kryzys” Agaty Komorowskiej. Chyba nie ma osoby, która w pewnym momencie nie przeżyłaby jakiegoś kryzysu, która by prawie się nie poddała. Przyznam szczerze, że u mnie ostatnio jest to dość częstą opcją - po prostu coś sobie odpuścić. Czy to też kryzys? Prawdopodobnie tak. Sięgając po ten poradnik, byłam pełna w sumie nadziei, że może tu znajdę jakąś formę odpowiedzi. Czy mi się udało ?

Kryzys niejedno ma imię. Czasem jest cichutki jak przyczajony kot, innym razem krzyczy rozdzierająco. Są kryzysy wieku średniego, kryzysy małżeńskie, zawodowe, rodzicielskie, finansowe, kryzysy tożsamości i wartości. Kryzysy globalne i bardzo osobiste. Wszystkie podobnie wpływają na nasze poczucie szczęścia i satysfakcji.

Bolą nas obecny świat i nasze życie. Chcielibyśmy, żeby było inaczej. Poradnik „Bądź niezniszczalna” powstał na podstawie konkretnych pytań i wątpliwości, z którymi zwracają się do autorki jej czytelniczki. Ta, sięgając do własnych doświadczeń, tłumaczy, że uczucia i emocje takie jak lęk, złość, zagubienie, bezradność są zupełnie normalne, naturalne, a nawet potrzebne w procesie przechodzenia przez kryzys. Na konkretnych przykładach pokazuje, jak sobie z nimi poradzić. Demonstruje mechanizmy, posługuje się praktycznymi narzędziami i proponuje ćwiczenia, dzięki którymi możemy stać się niezniszczalni.
„ Bądź niezniszczalna” przeprowadzi Cię przez każdy kryzys, bez względu na to, jakie imię nosi on obecnie.

W sumie szczerze można powiedzieć, że po tę książkę może sięgnąć każdy. I tak naprawdę bez większego znaczenia czy aktualnie przechodzi jakiś kryzys, przeszedł go już wcześniej czy na chwilę obecną nie wie jak to jest. A dlaczego? Bo niezależnie od tego na jakim etapie jesteśmy to co opisała tu autorka pomoże nam właściwie zawsze.
Temat, który autorka tu porusza ostatnimi czasy jest dość powszechny, powszedni i uniwersalny. Wiele osób przechodzi kryzys wiedząc o tym lub nie, ale tak naprawdę nie wiedząc jak sobie z nim poradzić. W swojej książce autorka przedstawia nam wiele wątków z własnego doświadczenia, przedstawia nam serię pytań oraz ćwiczeń dzięki którymi mamy nauczyć się patrzeć na nasz problem z całkiem innej strony i powiem Wam, że to działa. Fajne tu jest to, ze każdy z rozdziałów to tak naprawdę kolejne pytanie zadane autorce, kolejne refleksje jak sobie z problemem poradzić. I choć czasami mogą nam się te pytania wydawać banalne, to tak naprawdę jest inaczej. Autorka odpowiada tu na najczęstsze i najtrudniejsze tak naprawdę pytania, skłaniając potencjalnego czytelnika do różnych przemyśleń, refleksji , ale także w pewnym sensie dodając mu odrobiny otuchy w trudnym dla niego czasie.

Ogólnie rzecz biorąc polecam sięgnąć po tę książkę. Pani Agata włożyła tu ogrom pracy, aby w pewien sposób pomóc nam ogarnąć te wątpliwości, które nami aktualnie rządzą, ogarnąć nasze aktualne kryzysy, ale także pokazuje jak możemy zapobiec kolejnym. Gorąco polecam po nią sięgnąć! Ja się nie zawiodłam!

Informacje dodatkowe o Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Dodał/a opinię: Anna Szymczak

Tagi: Rodzina i związki - poradniki

Zobacz opinie o książce Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys

Kup książkę Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys

Los valores discursivos de la deíxis en la prensa espaola
Agata Komorowska0
Okładka ksiązki - Los valores discursivos de la deíxis en la prensa espaola

La monografía de la Dra. Agata Komorowska aborda una de las cuestiones centrales de la lingüística descriptiva, esto es, la deíxis, analizando el fenómeno...

Depresjologia
Agata Komorowska0
Okładka ksiązki - Depresjologia

Depresjologia została napisana z myślą o wszystkich tych, którzy zmagają się z depresją, którzy poszukują recepty na życie w harmonii, którzy pragną...