Don

Tom 1 cyklu Famiglia

Rosa to pewna siebie lekarka, której pasją jest boks. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że ma idealne życie. Ojciec to znany i ceniony prokurator, ona ma dobrą pracę, spełnia swoje pasje, ma fajnego chłopaka i przyjaciół. Jedna przypadkowo podsłuchana rozmowa wywraca jej poukładane życie do góry nogami. Wtedy też dziewczyna postanawia zacząć nowy etap we Włoszech. Szybko okazuje się, że tam też nie będzie tak spokojnie jak kobieta by tego chciała.
Tommaso to don, głowa jednej z włoskich rodzin mafijnych. Młody, pewny siebie i przystojny mężczyzna, dla którego bardzo ważna jest rodzina. Tak ważna, że aby ratować życie brata, nie zawahał się porwać spod szpitala lekarza, a dokładniej młodej, pięknej i walecznej pani doktor.
Czy Rosa pomoże Tommaso? Czy mężczyzna zdoła poskromić kobietę z tak sinym charakterem? Czy się dogadają? Jak rozwinie się ich relacja? Co się stanie, gdy na ich drodze stanie osoba zagrażająca ich życiu?
Zakochałam się w bohaterach tej książki. Rosa to ten typ bohaterki, który po prostu uwielbiam. Siła, charakter, charyzma i pewność siebie. Babka z jajami, która nie bała się krzyczeć, stawiać, nakazywać, a nawet bić samego dona, nie wspominając już nawet o jego żołnierzach. Tommaso to z kolei taki trochę inny typ dona, ale jego sposób bycia całkowicie mnie kupił. No i nie sposób zapomnieć tu o bohaterach drugoplanowych, którzy mocno zapadają w pamięci. Moją sympatię w szczególności zdobył Pablo, a także signiora Ninetta.
Humor, słowne przepychanki, silna kobieta, bardzo gorące sceny, uczucia i ogromna siła rodziny. Ileż ja się uśmiałam w czasie czytania. Dialogi bohaterów momentami doprowadzały do niekontrolowanych wybuchów śmiechu.
"Don" to lekka, przyjemna i bardzo wciągająca historia, od której ciężko się oderwać. Ja jestem zachwycona  Czuję, że właśnie takiej książki było mi trzeba. Jest to debiut Autorki, ale za to w jakim stylu. Oby więcej takich historii.
Choć mogłoby się wydawać, że tak wiele rzeczy w tej książce jest przerysowanych czy wyidealizowanych, dla mnie jest to strzał w 10! Ja potrzebowałam dokładnie takiej historii. Świetnie się przy niej bawiłam i zdecydowanie wrócę do niej jeszcze nie raz. A chyba też o to chodzi w książkach.
Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, ja każdemu bardzo, bardzo, bardzo polecam ją przeczytać. Gwarantuję, że będziecie się świetnie bawić!
Dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe za egzemplarz do recenzji.

Informacje dodatkowe o Don:

Kup książkę Don

Coletti
Monika Madej 0
Okładka ksiązki - Coletti

Od czasu narodzin trojaczków mija sześć lat. Tommaso i Rosa prowadzą zdecydowanie szczęśliwe i uporządkowane życie, co w świecie mafii wcale nie jest takie...

As Pik
Monika Madej0
Okładka ksiązki - As Pik

Matthew „Pik” Anderson jest najmłodszym z trzech braci. To właśnie on odziedziczył po matce sieć salonów jubilerskich, którymi prężnie zarządza...