Korpo relacja

RECENZJA

"KORPO RELACJA"

AUTOR: KATARZYNA WIT-FORMELA

WYDAWNICTWO: DLACZEMU

" Bywają takie dni, w których teoretycznie wszystko jest w porządku, a jakiś wewnętrzny głos w głowie uparcie sygnalizuje, że jednak coś nie jest tak, jak powinno być."

"Korpo Racja" to lekki romans korporacyjny, w większości wirtualny, który czyta się bardzo lekko i dosyć szybko. Historia, w której rutyna, kłamstwa, samotność, wkrada się do życia bohaterów, a to wszystko sprawia, że podejmą złe decyzje, które odmienią ich życie.
Autorka pokazuje jak zwyczajne życie, brak zrozumienia, starania, zainteresowania i  nuda w związku może doprowadzić do oddalenia się od siebie, a to tylko jeden krok, aby zdobyć się na nieprzemyślane działania, które prowadzą do sytuacji, które nie da, się odwróć.

Bohaterowie wykreowani dobrze, są nieidealni,  mają wady, ale kto ich nie ma i nie popełnia błędów w życiu. Po to są, abyśmy uczyli się na własnych błędach.
Pisarka stworzyła dość skomplikowaną relację pomiędzy Bielendą i Konradem, niestety nie czułam między nimi jakiś większych fajerwerków, przyciągania i tych latających iskier. Duży plusem było, że ich relacja rozwijała, się stopniowo nabierając, tempa, pisząc, wiadomości ze sobą podsycali się do dalszego działania, podkręcając adrenalinę.
Konrad od samego początku nie przypadł mi do gustu, był taki dziwny i poznałam się na nim od początku.
Bielenda to postać, która pogubiła się w swoich uczuciach, zaczęła brnąć w relację, która niosła za sobą wyłącznie ryzyko. Zapętliła się tylko w kłamstwach, podejmowała nieprzemyślane decyzje.
Niestety na kłamstwach niczego dobrego się nie zbuduje.

Główna bohaterka Bielenda Górska ma dość poukładane życie, żyje w długoletnim związku z Konradem. Niestety do ich życia wdarła się monotonia, brak rozmowy, oboje przestali się starać,  zabiegać, a czasami mają dość siebie nawzajem. Bielenda coraz bardziej odczuwa bezsilność, brakuje jej obecności i bliskości ukochanego.

Kobieta pracuje w korporacji, w której poznaje Konrada. Oboje z czasem zaczynają brnąć w relację, która pogłębia się i przeradza w coś więcej.  Kobieta coraz bardziej zaplątuje się w sieci kłamstw, uwikłana w dwa układy  z dwoma mężczyznami.

-Czy relacja Bielendy i Konrada wejdzie na wyższy poziom?
-Czy Bielenda zaryzykuje wieloletni związek dla chwili zapomnienia?
-Czy związek Franka i Bielendy przetrwa?

-Jakie zamiary ma Konrad i co ukrywa przed kobietą?
-Czy kobieta zaplączę się w spiralę kłamstw?

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. 🩶🩷💚

Informacje dodatkowe o Korpo relacja:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2023-04-19
Dodał/a opinię: Mirela Marcinek

Zobacz opinie o książce Korpo relacja

Kup książkę Korpo relacja

Księga zaklęć