Którędy do raju

Nie sądziłam, że sięgając po tę powieść, będę totalnie zaskoczona i przeżyję tyle emocji. Byłam pewna, że książka pozwoli mi wyciszyć się i odpocząć, a tu niespodziewanie zostałam wciągnięta w dynamiczną historię z wątkiem kryminalnym.

Główna bohaterka jest dziennikarką, która dzieli swe obowiązki między pracą a rodziną, którą bardzo kocha i o nią dba. Niestety do szczęścia brakuje jej tylko jednego. Od zawsze marzy o podróżach i po długich namowach nareszcie udało się jej przekonać męża na krótki wypad do Słowacji.

Jednak nie dane jest się cieszyć pobytem w obcym kraju, gdyż wydarza się coś, co niejednego by przeraziło i sprawiło, że totalnie byśmy się załamali. Od wielu lat zdana na męża kobieta, nagle musi stawić czoło przeciwnościom i znaleźć w sobie siłę, by nie poddać się w swych dążeniach.

Co wydarzyło się podczas podróży? Czy pokłady determinacji i jej wewnętrznej siły wystarczą, by przetrawić tajemnice, które odkrywa oraz przetrawić wszystkie kłamstwa jakimi była karmiona? Czy wróci z mężem do kraju?

Muszę przyznać, że lektura okazała się ciekawa, zagadkowa, ale niestety i trochę wkurzająca. Czasami Elżbieta irytowała mnie swym zachowaniem, jednak później, gdy wreszcie zaszła w niej wewnętrzna przemiana, to zyskała w moich oczach.

Z przykrością muszę stwierdzić, iż wiele kobiet bezgranicznie ufa swoim mężom i nie próbuje sprawdzać prawdziwości ich słów. Niektórzy mężczyźni potrafią to perfidnie wykorzystać i manipulować żoną i karmić ją nieprawdziwymi informacjami. Autorka przestrzega przed takim zachowaniem i cieszę się bardzo, że poruszyła ten temat.

Książka mi się nie dłużyła, mimo że jest to obyczajówka i nie brakuje w niej opisów. Zapewne to zasługa przyjemnego w odbiorze stylu pani Anny i intrygującej fabuły. Kreacja postaci zachwyca. Mamy tu różne osobowości, które świetnie przypisane są do konkretnej osoby.

Nie polubiłam Prospera i drażniła mnie jego postawa. W moim odczuciu to zakłamany padalec, który nie zasługiwał na tak cudowną rodzinę. Jego stosunek do syna wolał o pomstę do nieba i nic go nie może usprawiedliwiać, a także manipulowanie Elą.

Uważam tę powieść za wartościową i godną polecenia.

Informacje dodatkowe o Którędy do raju:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-04-27
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Którędy do raju

Kup książkę Którędy do raju

Nie zawsze decydujemy o naszym losie, chociaż uczą nas tego poradniki pozytywnego myślenia. Czasami trzeba po prostu poddać się życiu i przyglądać temu, co przyniesie.

Łatwo jest być szczęśliwym, kiedy wszystko układa się po naszej myśli, a niezwykle trudno odnaleźć w sobie szczęście, gdy splot niefortunnych zdarzeń zdaje się nie mieć końca.

W maratonie życia
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - W maratonie życia

W maratonie życia   Czy przebaczenie da się mierzyć jakąkolwiek miarą? Matylda wiedzie szczęśliwe życie: ma wspaniałą rodzinę - męża i dzieci - jednak...

Należy do mnie
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Należy do mnie

Starannie wyreżyserowany dramat psychologiczny. Helena, była primabalerina, dla rodziny zrezygnowała z dobrze zapowiadającej się kariery. Jej mąż, Wiktor...