Magia Świąt

🎄RECENZJA🎄

Wreszcie pod długim czasie, udało mi się sięgnąć po moje ulubione książki świąteczne 🎄🎄. Tym razem, pod lupę wzięłam krótką lekturę, która składa się z trzech świątecznych opowiadań. Każde z nich przedstawia inną, zimową historię. Jakie są moje spostrzeżenia po przeczytaniu? O czym są te opowiastki? Opowiem Wam o tym troszkę poniżej.

Pierwszym z opowiadań jest "Prosto z nieba" Pani Grabowskiej. Mamy tutaj do czynienia z prawdziwą, świąteczną magią. Spotkamy nawet anioły. Główny bohater zaś przejdzie tak gwałtowną przemianę prawie jak Ebenezer Scrooge z "Opowieści wigilijnej Dickensa". Bardzo przyjemnie czytało mi się to opowiadanie. Z dużą chęcią przeczytałabym dalszy ciąg tej historii. Przyznam się też, że ta opowieść podobała mi się najbardziej ze wszystkich trzech. Pani Kasia ma świetne pióro, i widać, że faktycznie wierzy w sprawczą moc świątecznych cudów. 🎄🎄

Druga historia to "Miłosny prezent" Pani Mist. Tutaj poznajemy bohaterów, których postanowiły połączyć świąteczne prezenty 🎁 oraz przeznaczenie. Ponadto opowiadanie zawiera sporo scen miłosnych a także, mnóstwo zbiegów okoliczności i przypadków. Mam wrażenie, że momentami aż za dużo. Jednak czyta się to dosyć szybko i przyjemnie.

No i ostatnia, najkrótsza opowiastka, to "Pierwsze, wspólne święta" Pani Milczarz. Tutaj dowiadujemy się, jak różne postrzeganie świąt mają partnerzy Kamila i Marcel. Jedno pragnie typowej wigilii, drugie najchętniej nie obchodziłoby jej wcale. Jednak najważniejszym elementem tej historii, jest pójście na kompromis. I jak się okazuje, atmosfera  świąt, może skruszyć nawet najtwardsze mury.

Trzy świąteczne historie. Każda zupełnie inna. Jednak magia świąt w każdej jest wyczuwalna. Idealna lektura na chwilę relaxu. Dobrze spędziłam z nią czas. Odprężyłam się podczas czytania. Jestem zadowolona z lektury i dlatego przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów.

Informacje dodatkowe o Magia Świąt:

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2021-12-06
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Natalia Strągowska

Tagi: Wydawnictwo Magia Słów A.P. Mist Karolina Milcarz Katarzyna Grabowska literatura obyczajowa

Zobacz opinie o książce Magia Świąt

Kup książkę Magia Świąt