Niedźwiadek Bajlo - Pora spania

Bajka rymowana, są one nieregularne. Jak nietrudno się domyśleć, książka została napisana po to, aby wszystkie mocno rozbrykane dzieci mogły spokojnie pójść spać. Wierszyki są krótkie i jej główną postacią jest Misiu Bajlo. Bawił się on w lasku, pluskał we wodzie tak długo, aż nie zauważył, że słonko zaczęło zachodzić. Mama misia przyszła po niego, by spokojnie położyć do łóżeczka, lecz nie takie były misiowe plany. Miał on tyle energii, że spanie nie było dla niego ważną sprawą. Gdy tylko ujrzał wujka liska, niemal wezwał go do pomocy. Wujek wysłuchał misia i zaczął opowiadać tak piękne rzeczy, aż... No zgadnijcie sami:-) Czy możliwe jest, by sen przyszedł niespodziewanie?
Całkiem miła bajeczka i bardzo krótka. Jej zadaniem jest uświadomienie dziecku, że sen wcale nie jest taką straszną rzeczą. Potrzebujemy go, by nasze ciała mogły odpocząć gotowe do działania dnia następnego. W tej bajce wszyscy żyją ze sobą w zgodzie i są miło do siebie nastawieni. Wszystko jest takie spokojne i łagodne, by i nasze dziecko miało po niej miłe sny. Piękne malunki zdobią jej strony, zaznajamiając z innymi ptaszkami czy też pszczółkami. Idealna bajka dla rodzica w celu poskromienia swojego maleństwa:-) Niech moc będzie z nami!

Informacje dodatkowe o Niedźwiadek Bajlo - Pora spania:

Wydawnictwo: inne