Pandemonium

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012-10-03
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 978-83-7515-222-7
Liczba stron: 376
Tytuł oryginału: Pandemonium
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Bukowska
Dodał/a opinię: kjakksiazka
Tom 2 cyklu Delirium

Ocena: 4.9 (31 głosów)

Każdy kto przeczytał pierwszą część trylogii Lauren Oliver, która ukazuję najbardziej zabójczą chorobę świata- Amor Deliria Nervosa, powinien sięgnąć  po ‘Pandemonium’. Fanom całego cyklu nie trzeba mówić, jak ważny dla całej trylogii jest drugi tom. To dopełnienie, które nie może zostać pominięte w żaden sposób.

 

Czy emocje towarzyszące  dramatycznemu zakończeniu ‘Delirium’ dalej podtrzymują czytelnika w niepewności?  Oczywiście, że tak. Druga odsłona trylogii poświęcona jest całemu społeczeństwu, które walczy z system państwa, ryzykując życie, zdrowie i kontakt z najbliższymi.  Wszystko po to by pokazać, że świat bez miłości jest nijaki, przerażający i zimny.

 

Dzięki temu, że w ’Pandemonium’  autorka skupia się na całym narodzie, akcja nabiera tępa, rozkręca się, a czytelnik ma szanse poznać historię innych bohaterów,  niewierzących jak i wierzących w panujący ustrój. Konspiracje i manifestacje dodają książce bojowego charakteru, którego szczerze mówiąc wymagałam od pozycji. Skoro ’Delirium’ ukazuję, drastyczne skutki panującego systemu, od kontynuacji domagałam się przejawów buntu oraz walki o możliwość życia z szybciej bijącym sercem. Moje oczekiwania zostały w pełni spełnione, co sprawiło mi ogromną przyjemność.

 

Lauren Oliver zadbała również o to, żeby ‘Pandemonium’ było urozmaicone w retrospekcje. Mamy rozdziały, które dzieją się w przeszłości 'WTEDY' oraz, takie mające miejsce w teraźniejszości 'TERAZ". Dzięki temu, możemy wyłapać więcej szczegółów, które wyjaśniają się z rozdziału na rozdział. Cała książka jest widziana oczami głównej bohaterki. Mogłoby się wydawać, że spostrzeżenia będą mało oryginalne. Nic bardziej mylnego. Perspektywa przedstawia świat w naturalistyczny, wyrazisty sposób, który niczym nie odbiega od starszych bestsellerów tego gatunku.  Na pochwałę zasługuję okładka książki, która ma ukryte najważniejsze przesłania zawarte również w tekście. Wystarczy spojrzeć pod kątem i nasze frazy będą mienić się w świetle. Ukryte przesłanie dodaje oryginalności nadanej przez projektanta okładki.

 

Z tomu na tom coraz bardziej poznaję świat Amor Deliria Nervosa. Myślę, że młodzież, która tak rzadko czyta książki (przynajmniej w moim otoczeniu, a z pracuję z dziećmi) otrzymała od Lauren Oliver kolejny prezent w postaci ciekawej historii, która nie zniechęca, a podtrzymuje w niepewności do ostatniej strony tomu.

Kup książkę Pandemonium

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Pandemonium
Inne książki autora
7 razy dziś
Lauren Oliver0
Okładka ksiązki - 7 razy dziś

Co by było gdybyś miał tylko jeden dzień do przeżycia? Co byś zrobił? Kogo byś pocałował? I jak daleko byś się posunął, aby ocalić swoje życie? Samantha...

Delirium - opowiadania
Lauren Oliver0
Okładka ksiązki - Delirium - opowiadania

Opowiadania ukazujące nieznane dotąd losy Annabel, Hany, Raven i Aleksa. W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Nawet w świecie wywróconym do góry nogami, w świecie wojny i szaleństwa, ludzie wieszają swoje ubrania, składają spodnie, ścielą łóżka.
To chyba jedyny sposób, by przetrwać.


Więcej
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje