Świat smoków. Osobliwości, mity i legendy

„Świat Smoków” niezaprzeczalnie przyciąga wzrok wszystkich fanów fantastyki od tych najmłodszych po mojego narzeczonego, który widząc tę książce na półce, od razu stwierdził „chcę”. Jeśli smoczego fana nie zachwyciła okładka, wystarczy, że przewertuje ten album i rzuci okiem na przepiękne ilustracje. To właśnie one są głównym atutem tej książki. Niektóre zajmują całe dwie strony. Należy zaznaczyć, że książka jest większego formatu. Całość to tylko 80 stron można się więc domyślić, że samej treści jest niewiele. Czy to jednak źle?
Książka skierowana jest głównie dla młodszych osób z dużą wyobraźnią. Czytając ją, można się bowiem poczuć jak prawdziwy badacz smoków, które przecież istnieją naprawdę. Znaleziono ich kości, kły, łuski. Wyjaśniono, dlaczego i jak ukrywają się przed ludźmi.
Napisana niczym książka naukowa, a jednak prostym językiem dostępnym również dla dzieci. Dzieli smoki na rasy i opisuje ich charakterystyczne cechy. Koncentruje się na zachowaniu i życiu codziennym, a także na wyglądzie i anatomii tych fantastycznych stworzeń. Książka przedstawia w skrócie wiedzę zaczerpniętą z mitów i legend z różnych zakątków świata. Nie ma jej co prawda dużo, ale jest na tyle ciekawie opisana, że młodszy czytelnik z pewnością będzie zachwycony. Starszym fanom fantastyki może trochę brakować treści. Przydałby się jakiś opasły tom wiedzy o smokach wydany właśnie w ten sposób.
Ubogość tekstu z całą pewnością jednak rekompensuje wygląd, który zachęca dzieci do ciągłego przeglądania książki, przypatrywania się ciekawym ilustracjom i wplecionym w nie ciekawostkom.

Informacje dodatkowe o Świat smoków. Osobliwości, mity i legendy:

Wydawnictwo: OLESIEJUK