Recenzja książki: Negocjatorka

Recenzuje: Danuta Awolusi

Wyrazista, wykuta w ogniu trudnych doświadczeń, odważna i nieco mroczna Marta Sułecka to główna bohaterka nowej kryminalnej serii Małgorzaty Łatki. Zapnijcie pasy! W Negocjatorce nie zabraknie emocji i szalonych zwrotów akcji. Będzie iskrzyć.

recenzja Negocjatorka

Kryminał łatwo utopić w mroku. Nie ma przecież nic bardziej przygnębiającego od zbrodni. Jednak proza Łatki nie daje wrażenia „braku powietrza“, ale raczej przyprawia o zadyszkę i mocne bicie serca. Trudno się oderwać!

Komisarz Marta Sułecka od lat boryka się z problemami, które odciskają na niej mocne piętno. Niedawno ktoś zamordował jej ukochaną siostrę, kilka lat temu jej mąż zaginął. A to tylko fragment skomplikowanej biografii. W pracy mierzy się z wyzwaniami, po pracy zdarza jej się być negocjatorką. Tak właśnie trafia na najnowszą sprawę. Policjantka jest zdania, że samobójcza śmierć młodej kobiety to wynik podżegania. Okazuje się także, że ten trop prowadzi do sprawy jej siostry. Tym sposobem Marta musi działać na wielu frontach, a osobiste zaangażowanie na pewno nie pomaga. Ani jej, ani jej wrogom.

Małgorzata Łatka ma ogromny talent do tworzenia postaci. Jej bohaterowie od razu łapią za serce, nie pozostawiają obojętnym. Wzbudzają emocje, co tylko potęguje duże wrażenie, jakie robi energetyczna fabuła.

Jednocześnie autorka doskonale radzi sobie z wielowątkowością. Czytelnik nigdy się nie gubi, a możliwość zerkania na różne perspektywy tworzy ciekawy, bogaty obraz. To wszystko sprawia, że Negocjatorka jest pełnokrwistym, angażującym i nieszablonowym kryminałem. Nawet drugoplanowi bohaterowie mocno przyciągają uwagę i wnoszą wiele do akcji. A kiedy już ma iskrzyć, to iskrzy! Myślę, że niejedna autorka sensacyjnych romansów mogłaby mocno pozazdrościć…

Negocjatorka to powieść o tym, że przypadki nie istnieją, a każdy człowiek złożony jest z wielu doświadczeń, najczęściej tych trudnych. To także historia o tym, że niektórym ludziom życie nigdy nie pozwala na chwilę wytchnienia. Spokój odnajdą zapewne dopiero w grobie.

Małgorzata Łatka ma szansę stworzyć niesamowitą serię kryminalną, która podbije serca czytelników. Marta Sułecka daje się lubić! I to bardzo. Polecam i czekam na więcej!

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę Negocjatorka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Negocjatorka
Książka
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Inne książki autora
Matnia
Małgorzata Łatka 0
Okładka ksiązki - Matnia

Makabryczne odkrycie nad Wisłą mobilizuje całą krakowską policję i elektryzuje opinię publiczną. Zmasakrowane ciało uniemożliwia identyfikację. Komisarz...

Kamfora
Małgorzata Łatka0
Okładka ksiązki - Kamfora

W centrum Krakowa dochodzi do wstrząsającego odkrycia. Brutalnie okaleczone ciało kobiety zostaje odnalezione w parku. Przyczyna śmierci – liczne...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy