Quantcast
Zdjęcie - Marta Kisiel

Marta Kisiel

(1982-10-18) - (nadal)

Marta Kisiel to polska pisarka książek i tłumaczka. Z wykształcenia polonistka. Jej dzieła często cechuje niebanalne poczucie humoru oraz oryginalni bohaterowie. 

Marta Kisiel - biografia, życie i twórczość

Marta Kisiel-Małecka urodziła się 18 października 1982 we Wrocławiu. Najczęściej pisze fantasty, choć nie stroni od innych gatunków. Zadebiutowała w 2006 roku. Zdobywczyni wielu literackich nagród. O sobie często żartobliwie pisze „ałtorka”, co budzi wątpliwości wśród niezaznajomionych z jej osobą.  

Marta Kisiel – twórczość

Pierwsze opowiadanie kobiety zostało opublikowane na łamach internetowego magazynu Fahrenheit i nosiło tytuł Rozmowa dyskwalifikacyjna. Potem zaczęła pisać serie zarówno dla starszych, jak i młodszych czytelników. Nie możemy wątpić w to, że autorka posiada niesamowite poczucie humoru, które można dostrzec nawet po przeczytaniu kilku krótkich cytatów z jej dzieł

W 2010 roku Fabryka Słów wydała Dożywocie. Potem tę serię przejęło wydawnictwo Uroboros. W pierwszym tomie poznajemy Konrada Romańczuka, który w spadku otrzymuje dom. Tego mu właśnie brakowało do ustatkowania się, chociaż może niekoniecznie? Dom okazuje się gotycką willą w której mieszka już grupa niezwykłych bohaterów. Kolejne tomy tej przezabawnej serii to Siła niższa i Oczy uroczne

Kolejną serią „ałtorki” jest Cykl wrocławski. Opowiada o bohaterach, którzy wplątują się w historię morderstwa. Nie można tego jednak zaliczyć do typowych kryminałów, bo zawiera też wątki fantasy i obyczajowe. W głównej mierze jest to opowieść o relacjach i więziach międzyludzkich. Trylogia składa się kolejno z: Toń, Nomen Omen i Płacz

Pod przewodnictwem Wydawnictwa Wilga Marta Kisiel publikuje swoją serię dla najmłodszych, czyli cykl książek Małe Licho. Pierwszy tom nosi tytuł Małe Licho i tajemnica Niebożątka, a czwarty, wydany w 2021 roku, Małe Licho i babskie sprawki. Jest to bardzo przyjemna seria dla dzieci, w której nawet dorośli znajdą coś dla siebie! 

Marta Kisiel cały czas publikuje też opowiadania w różnych antologiach, czy zbiorach. Pierwsze słowo jest książką w całości poświęconą krótkim formom autorki. Jej opowiadania często pojawiają się w zbiorach napisanych wraz z innymi autorami, takich jak Harda Horda, czy Harde baśnie. Kobieta ma też swój udział w tworzeniu antologii charytatywnej Wszystkie kolory świata, z której cały zysk przeznaczony jest na wsparcie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. 

Marta Kisiel - twórczość

Marta Kisiel - wiadomości

Marta Kisiel - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
Mephelome 2020-05-06 21:11:19
Cytaty Autora

Ale gdy się tak zastanowiła ciut głębiej... panda to całkiem miłe zwierzątko. Silne, a zarazem mięciutkie i puchate. I mimo to nikt mu się nie każe odchudzać.


Więcej

Skoro nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę wskazuje dobrą godzinę, to moja skacowana matka chyba też może błysnąć intelektem.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy