Marta Kisiel w październiku wydaje nową powieść!

Data: 2019-06-07 10:02:32 Autor: mojebestsellery
News - Marta Kisiel w październiku wydaje nową powieść!

Marta Kisiel to ceniona polska autorka literatury fantasy i tłumaczka. Wielokrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla i laureatka tego konkursu za najlepsze opowiadanie w 2018 roku, która jeszcze tego roku wyda kolejną książkę fantasy dla… dzieci!

Książka Małe licho i tajemnica Niebożątka wydana została w ubiegłym roku i była ciekawą opowieścią o Bożku – chłopcu, który wychodząc poza swoją strefę komfortu, opuszczając dom i znane mu okolice, odkrywa świat. Jednak zarówno Bożek, jak i świat za ogrodzeniem domu, skrywają swoje tajemnice.

Czytaj także: Twórczość Marty Kisiel zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych!

Wiemy już, że wszyscy fani Bożka poznają jego dalsze losy – autorka wraz z Wydawnictwem Wilga zaplanowała bowiem wydanie kontynuacji. Drugi tom historii chłopca wydany zostanie w październiku tego roku i będzie nosił tytuł Małe licho i anioł z kamienia.

Tym razem Bożek znów liczyć może na ogrom niespodzianek! Kiedy dobra impreza kończy się zbiorową kwarantanną, Bożek wraz z Tsadkielem i Guciem zostają wysłani do ciotki. Do tej ciotki, która mieszka w środku lasu i gdzie warstwa śniegu sięga Bożkowi do brzucha. Początkowo nudna okolicy, w której przychodzi spędzić ferie dzieciakom, szybko zamienia się w nietypową, pełną przygód przestrzeń.

Chociaż nieznana jest jeszcze dokładna data premiery, to Marta Kisiel w komentarzach pod swoim postem na Facebooku potwierdza – czytelnicy będą mogli kupić tę powieść podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie.

Kisiel jest autorką m.in. opowiadania Szaławiła, nagrodzonego w 2018 roku Nagrodą Zajdla, spod jej pióra wyszły także powieści Nomen Omen, Dożywocie, czy Toń.

Czytaliście pierwszą część Małego licha? Lubicie literaturę fantasy?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje