Marta Kisiel w październiku wydaje nową powieść!

Data: 2019-06-07 10:02:32 Autor: pobarski
News - Marta Kisiel w październiku wydaje nową powieść!

Marta Kisiel to ceniona polska autorka literatury fantasy i tłumaczka. Wielokrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla i laureatka tego konkursu za najlepsze opowiadanie w 2018 roku, która jeszcze tego roku wyda kolejną książkę fantasy dla… dzieci!

Książka Małe licho i tajemnica Niebożątka wydana została w ubiegłym roku i była ciekawą opowieścią o Bożku – chłopcu, który wychodząc poza swoją strefę komfortu, opuszczając dom i znane mu okolice, odkrywa świat. Jednak zarówno Bożek, jak i świat za ogrodzeniem domu, skrywają swoje tajemnice.

Czytaj także: Twórczość Marty Kisiel zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych!

Wiemy już, że wszyscy fani Bożka poznają jego dalsze losy – autorka wraz z Wydawnictwem Wilga zaplanowała bowiem wydanie kontynuacji. Drugi tom historii chłopca wydany zostanie w październiku tego roku i będzie nosił tytuł Małe licho i anioł z kamienia.

Tym razem Bożek znów liczyć może na ogrom niespodzianek! Kiedy dobra impreza kończy się zbiorową kwarantanną, Bożek wraz z Tsadkielem i Guciem zostają wysłani do ciotki. Do tej ciotki, która mieszka w środku lasu i gdzie warstwa śniegu sięga Bożkowi do brzucha. Początkowo nudna okolicy, w której przychodzi spędzić ferie dzieciakom, szybko zamienia się w nietypową, pełną przygód przestrzeń.

Chociaż nieznana jest jeszcze dokładna data premiery, to Marta Kisiel w komentarzach pod swoim postem na Facebooku potwierdza – czytelnicy będą mogli kupić tę powieść podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie.

Kisiel jest autorką m.in. opowiadania Szaławiła, nagrodzonego w 2018 roku Nagrodą Zajdla, spod jej pióra wyszły także powieści Nomen Omen, Dożywocie, czy Toń.

Czytaliście pierwszą część Małego licha? Lubicie literaturę fantasy?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Małe Licho i tajemnica Niebożątka
0
Okładka książki - Małe Licho i tajemnica Niebożątka

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest...

dodaj do biblioteczki
Autor
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje