Zdjęcie - Renata Piątkowska

Renata Piątkowska


Renata Piątkowska jest nagrodzoną Orderem Uśmiechu polską pisarką, autorką książek dla młodych czytelników. 

Renata Piątkowska - biografia, życie i twórczość

Renata Piątkowska studiowała socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziś mieszka jednak w Bielsku Białej. Jej wielką pasją jest jazda konna.

Zadebiutowała książką Opowiadania dla przedszkolaków, która otwarła również cykl książek pod tym samym tytułem. Przekonywała, że Nie ma nudnych dni i warto być Z przysłowiami za pan brat. Uważa, że Przygoda ma kolor niebieski. Otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci w konkursie im. Astrid Lindgren. We współpracy z Biedronką stworzyła jedną z książek o przygodach Słodziaków oraz książkę Gang Swojaków – opowiadającą o maskotkach rozdawanych w tej sieci sklepów.  

– Dzieci to odbiorcy najtrudniejsi, bo niezwykle wymagający i reagujący szczerze, spontanicznie. Nie dają drugiej szansy i jeśli tekst im się nie podoba, to nie ma co liczyć na kurtuazję. Wtedy kręcą się i wiercą, ziewają tak, że widać cały przewód pokarmowy. Nie chcą grzecznie czekać w nadziei, że może coś fajnego będzie na następnej stronie. Fajnie ma być tu i teraz – mówiła pisarka w naszym wywiadzie.  

W 2016 roku pisarka otrzymała Order Uśmiechu.

Renata Piątkowska - twórczość

Renata Piątkowska - wiadomości

Renata Piątkowska - publicystyka

Cytaty Autora

"W styczniowym mrozie cienie dzieci, obozowe numery, uciekają przez otwartą bramę. Nie wiedzą, dokąd biegną. Byle jak najdalej od piekła."1


Więcej
Dodaj cytat tego autora
Reklamy