Gang słodziaków

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-8073-995-6
Liczba stron: 49
Język oryginału: Polski
Ilustracje: Wojciech Stachyra

Ocena: 4.75 (4 głosów)

Kup książkę Gang słodziaków

Zobacz także

Opinie o książce - Gang słodziaków

Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2018-11-01, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2018,

Gang Słodziaków to sześć leśnych zwierząt, które łączy przyjaźń: bóbr Borys, ryś Ryso, lis Lucek, zając Zuzia, sowa Zosia i jeż Jerzyk. Tyle ile zwierzaków tyle opowiadań w książce. Każdy bohater ma jakieś cechy szczególne, zalety i wady. Są one dowcipnie opisane, więc czytaniu towarzyszy sporo radości. Oprócz głównych bohaterów poznamy tu wdzięczne postacie drugoplanowe np. muchę Henrykę. Ładne ilustracje, ale jest ich zbyt mało, żeby przyciągnąć maluchy (mój trzylatek był zawiedziony, że zwierzaki na stronach pojawiają się tak rzadko).

Link do opinii

Przepięknie wydana książeczka w twardej oprawie co działa oczywiście na plus. W środku znajdziemy krótkie 4-5 stronicowe historie na temat każdego z 6 Słodziaków. Sowa, zając, bóbr, lis, jeż i ryś to zabawne zwierzaki, które mają wiele przygód ale także kłopotów. Jednak wszystko da się naprawić gdy ma się przy sobie swoich przyjaciół. Tekst przeplata się z pięknymi ilustracjami które spodobają się dzieciom. Pozycja warta aby znalazła się w domowej biblioteczce.

Link do opinii
Avatar użytkownika - katiewa92
katiewa92
Przeczytane:2018-09-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Opowiadania do chichotania
Renata Piątkowska; 0
Okładka ksiązki - Opowiadania do chichotania

Długo oczekiwana kolejna część przygód Tomka. Jak zwykle zabawne i pełne wdzięku opowiadania o codziennych sprawach , które widziane oczyma...

Moja córka, Malala
Renata Piątkowska; 0
Okładka ksiązki - Moja córka, Malala

...

Zobacz wszystkie książki tego autora