„Gang Mocniaków”. Nowe książki dla dzieci w Biedronce przy okazji kolejnej akcji lojalnościowej

Data: 2023-08-28 12:03:13 | Ten artykuł przeczytasz w 7 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Biedronka od kilku lat z dużym sukcesem wypuszcza maskotki w ramach promocyjno-lojalnościowego programu. Od jakiegoś czasu pluszowym bohaterom towarzyszą również książeczki skupiające się na ich przygodach. Wiadomo już, że najnowsza seria nazywać się będzie Gang Mocniaków. Kiedy Gang Mocniaków trafi do sklepów? Ile trzeba będzie mieć naklejek, żeby wymienić je na nagrody? Jak długo potrwa akcja? Sprawdźcie sami!

Maskotki w sklepie Biedronkafot. materiały prasowe / Biedronka

Gang Świeżaków trafił do sieci sklepów Biedronka w 2016 roku. Akcja cieszyła się tak dużym sukcesem, że na przestrzeni kolejnych lat tworzono nowe serie maskotek. Do rąk klientów popularnej sieci trafiły już między innymi SłodziakiFajniaki, Swojaki i Bystrzaki. Teraz akcja lojalnościowa powraca — z nowymi maskotkami i książeczkami, przedstawiającymi przygody głównych postaci wykorzystywanych w promocji. 

Gang Mocniaków – nowa akcja Biedronki. Co wiadomo?

Pierwsze informacje na temat nowej akcji promocyjnej – Gang Mocniaków – pojawiły się już kilka tygodni temu. Wówczas informacje te nie były jeszcze potwierdzone przez Biedronkę. Teraz mamy już pewność, że znana z poprzednich edycji popularna akcja lojalnościowa powraca!  Na razie nie wiadomo, kim będą nowi bohaterowie. Wcześniej mieliśmy do czynienia między innymi z maskotkami w kształcie warzyw, owoców czy zwierząt.

czytaj także: 140 tysięcy sprzedanych książek "Gang Fajniaków"

Przypomnijmy, że od rodzaju akcji lojalnościowej zależało, jak uzbierać można było naklejki na książki i maskotki. W pierwszych edycjach akcji klienci mogli zdobyć naklejki za wydaną określoną sumę pieniędzy przy zakupie konkretnych produktów. Model ten nieco się zmienił wraz z pojawieniem się Gangu Bystrzaków, gdzie przede wszystkim liczyło się... oszczędzanie. Każde zaoszczędzone 6 złotych było nagradzane naklejką. Możliwe, że Biedronka dalej pozostanie przy tym rozwiązaniu. 

Gang Mocniaków – ile naklejek trzeba nazbierać? 

Żeby otrzymać wybranego przez nas Mocniaka za darmo, trzeba będzie uzbierać łącznie 60 naklejek na specjalnej ulotce. To jednak niejedyna opcja, jaką zaproponowała sieć Biedronka swoim klientom. 

Czytaj także: Andrzej Sapkowski stworzy kolejne książki o Wiedźminie? Autor planuje kontynuacje

Oprócz tego maskotkę będzie można odebrać, gdy w książeczce reklamowej uzbiera się 30 naklejek – wówczas jednak za maskotkę trzeba będzie dopłacić 24,99 zł. Sama Mocniak w pełnej cenie kosztować będzie 49,99 zł. 

Gang Mocniaków – od jakiej kwoty naklejka? 

Naklejki w ramach promocji Gang Mocniaków otrzymać będzie można za każde wydane 69 złotych. Oprócz tego jednak sieć przygotowała dodatkowe opcje związane z naklejkami:

 • 1 dodatkowa naklejka za każde wydane 69 złotych z kartą Moja Biedronka lub aplikacją Biedronka
 • zakup dowolnego owocu lub warzywa (w ramach wydanych 69 zł)
 • zakup minimum jednej rzeczy w ramach oferty „Mocny wybór” za każde wydane 69 zł
 • zakup minimum jednej rzeczy pochodzącej z oferty specjalnej za minimum 10 zł za każde wydane 69 zł
 • prawidłowe rozwiązanie quizu w aplikacji Biedronka – kod uprawniający do dostępu do quizu otrzymają użytkownicy karty Moja Biedronka po dokonaniu zakupów za 69 zł zrealizowanych z użyciem karty Moja Biedronka lub aplikacji Biedronka.

Gang Mocniaków – jakie maskotki? 

W ramach edycji pojawi się 11 różnych maskotek. Przypominają one różne produkty żywnościowe – od kremów czekoladowych, przez warzywa i owoce, aż po nabiał. Pojawia się też maskotka przypominająca parówkę czy uśmiechnięty croissant. 

Poniżej prezentujemy wszystkie maskotki: 

 • Dynia Dorotka
 • Krem Krzyś
 • Napój Norbert
 • Chleb Henio 
 • Jajko Julek 
 • Oranżada Ola 
 • Woda Werka
 • Awokado Adaś
 • Banan Benek
 • Rogalik Radzio 
 • Parówka Patrycja 

Gang Mocniaków – od kiedy trwa akcja?

Wraz z pierwszą zapowiedzią nadchodzącego „Gangu Mocniaków”, udostępniona została także data startu akcji lojalnościowej. Specjalne naklejki będzie można zbierać od 28 sierpnia 2023 r., a zatem już od przyszłego poniedziałku!

czytaj także: 1,5 miliona książek za mniej niż 5 zł w Biedronce!

Szacuje się, że w poprzednich edycjach kampanii klienci zdobyli nawet 40 milionów maskotek oraz 6 milionów książek. Tym razem podczas akcji także będzie można odebrać książkę opowiadającą o nowych bohaterach. Prawdopodobnie od przyszłego tygodnia będzie można również od razu kupić maskotki czy książeczki przedstawiające bohaterów nietypowego „gangu”.

Gang Mocniaków – książki o przygodach bohaterów

Wraz z maskotkami, Biedronka wypuszcza również książeczki z udziałem bohaterów. Krótkie opowieści dla najmłodszych cechują się pięknymi ilustracjami i historiami, a także mają charakter edukacyjny. W 2018 roku została wydana pierwsza publikacja z tej serii, zatytułowana Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody „Gangu Słodziaków” spod pióra znanej najmłodszym czytelnikom Renaty Piątkowskiej. Kolejne książki Piątkowskiej ukazały się w 2019 roku i nosiły tytuły: Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków oraz Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany.

Podczas trwania kampanii związanej z Gangiem Swojaków mogliśmy kupić kilka kolejnych książek: Gang Swojaków. O tym, że pomoc ma moc oraz Gang Swojaków. O tym, że natura ma moc, obie stworzone przez Renatę Piątkowską, a także publikację Michała Brodackiego Gang Swojaków. Chrońmy zagrożone gatunki. Z kolei w czasie kampanii promocyjnej z udziałem Gangu Bystrzaków wydana książka Gang Bystrzaków. Razem można więcej autorstwa Pauliny Płatkowskiej. W październiku minionego roku w oficjalnym komunikacie prasowym Biedronka informowała, że w ciągu zaledwie pierwszego tygodnia trwania akcji, wydano ponad 35 tysięcy książek towarzyszących akcji Gang Bystrzaków.

Tagi: biedronka,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków
Renata Piątkowska0
Okładka książki - Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków

Ja i moje wnuczki znamy się ze Słodziakami od samego początku. Jeśli Wasze dzieci też znają się ze Słodziakami, to z radością przyjmą trzecią książkę o...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Pokaż wszystkie recenzje