Gang Swojaków. Chrońmy Zagrożone Gatunki

Ta książka pomaga! Poznaj zagrożone gatunki zwierząt takie jak sóweczka, ryś, żubr, jeż, wilk oraz morświn i pomóż chronić polską przyrodę. Pięknie wydana książka w dużym formacie, napisana przez pana Michała Brodackiego i ilustrowana przez panią Małgorzatę Detner. Cały przychód ze sprzedaży książki „Chrońmy zagrożone gatunki” do końca 2021 roku zostanie przeznaczony na ochronę opisanych w niej, żyjących w Polsce zwierząt. Książka w sprzedaży w cenie regularnej 9,99 zł/szt., brak możliwości odbioru za punkty z akcji Gang Swojaków.

Informacje dodatkowe o Gang Swojaków. Chrońmy Zagrożone Gatunki:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2021-10-08
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Małgorzata Detner

Kup książkę Gang Swojaków. Chrońmy Zagrożone Gatunki

Gang Swojaków. Chrońmy Zagrożone Gatunki - opinie o książce

Tempo zmian klimatycznych jest bardzo szybkie, a te zagrażają nie tylko ludziom, ale też zwierzętom i roślinom. Ratowanie ginących gatunków staje się coraz trudniejsze, ponieważ zmiany klimatyczne dotyczą nie tylko Polski, a całego globu, w tym wód. W dużej mierze do tych zmian oraz wymierania zwierząt przyczyniamy się my. Wycinając lasy, kłusując, śmiecąc, zanieczyszczając powietrze i rzeki wpadające do mórz i oceanów, nie tworząc korytarzy pozwalających zwierzętom bezpiecznie przechodzić przez ruchliwe drogi. W książce "Gang Swojaków. Chrońmy Zagrożone Gatunki" autorstwa Michała Brodackiego, wydanej nakładem wydawnictwa Zielona Sowa, poznajemy zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt żyjące w Polsce: rysia, sóweczkę, żubra, wilka, jeża i morświna, mimo, że są objęte prawną ochroną. Dzieci mogą przeczytać o ich zwyczajach, miejscu ich występowania, cechach charakterystycznych, a także sposobach w jakich można je chronić. Naprawdę sporo można dowiedzieć się o tych zwierzętach. Oprócz tekstu znajdziemy w niej pokaźną ilość ilustracji Małgorzaty Detner. Polecam tę książkę każdemu, kto kocha przyrodę, a jej los nie jest mu obojętny. A przede wszystkim tym, którzy uważają, że nic nie mogą lub nie chcą zrobić dla przyrody.

Każdy z nas może im pomóc, chociażby kupując tę książkę w sieci sklepów Biedronka, ponieważ cały dochód z jej sprzedaży (do końca 2021 roku) zostanie przeznaczony na ochronę opisanych w niej, żyjących w Polsce, zwierząt.

Więcej szczegółów na temat konkretnej pomocy poszczególnym gatunkom napisano w opisie akcji, nad którą czuwa Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" i to ono zadbało o rzetelność informacji zawartych w książce oraz wykorzysta środki z jej sprzedaży.

Uwierzcie, że to najlepsze 9,99zł wydane w tym dyskoncie! 😉

Gang Swojaków ma misję. To pomoc gatunkom zwierząt żyjącym w Polsce i zagrożonym wyginięciem oraz edukacja ekologiczna. Ta książka jest po prostu niezbędna! W domu, w szkole, w bibliotece. Dlaczego? Bo uświadamia, edukuje, pomaga. Autor przedstawia zagrożone gatunki w Polsce - bohaterów Ganku Swojaków, czyli rysia, sóweczkę, żubra, wilka, jeża, morświna.

Książka przyciąga uwagę dużym formatem, kolorowymi stronami i przepięknymi ilustracjami. Całość została dobrze przemyślana i rozplanowana. Każdy gatunek jest dokładnie opisany, ale tak, by informacje nie przytłaczały, a przekazywały najistotniejsze informacje, a dziecko zrozumiało przekaz. Przekaz jest jeden, najważniejszy - ochrona polskiej przyrody, zwłaszcza zagrożonych gatunków zwierząt. Autor wplótł ciekawostki z życia zwierząt, obala mity (np. na temat wilków), wymienia zagrożenia dla poszczególnych gatunków i rady, jak każdy z nas, nawet dziecko, może chronić przyrodę. Pojawiają się nowe pojęcia jak wyplujka, sznurowanie. Ważną rolę odgrywają kolorowe ilustracje, które nie tylko uzupełniają tekst, ale same przekazują wiedzę. to budowa ciała, mapy występowania danego gatunku, menu jeża czy żubra, mowa ciała wilków, sposób polowania rysia, sąsiedzi morświna i wiele innych.

Co ważne, cały przychód ze sprzedaży tej książki do końca roku zostanie przeznaczony na ochronę gatunków zwierząt żyjących w Polsce, opisanych w tej książeczce.

Ssaki. Zestaw 1. Plansze edukacyjne
Michał Brodacki0
Okładka ksiązki - Ssaki. Zestaw 1. Plansze edukacyjne

Nowa seria plansz edukacyjnych prezentuje 40 najważniejszych krajowych gatunków ssaków. W jednym zestawie jest 10 kolorowych plansz. Każda z nich przedstawia...

Co w trawie piszczy
Michał Brodacki0
Okładka ksiązki - Co w trawie piszczy

Kochasz przyrodę? Lubisz ją obserwować? Chcesz się dowiedzieć, co w trawie piszczy? W przyrodzie żyje bardzo wiele różnych stworzeń. Na większość z nich...