"Księgarnia z marzeniami" – o czym jest film? Czy warto obejrzeć?

Data: 2020-05-18 20:22:19 Autor: pobarski
News -

Księgarnia z marzeniami to niezwykła filmowa historia, która spodoba się zwłaszcza zapalonym czytelnikom. O czym jest ten dramat filmowy?

W 2017 roku swoją premierę miał angielski dramat na podstawie popularnej powieści Bookshop. Film Księgarnia z marzeniami spodobał się zwłaszcza czytelnikom, którym bliskie są literackie nawiązania. Dziś ponownie możemy zobaczyć tę produkcję.

Księgarnia z marzeniami – opis

Film Księgarnia z marzeniami przedstawia losy Florence Green, młodej kobiety, która pod koniec lat 50. Otwiera w małym angielskim miasteczku własną księgarnię.

Czytaj także: Jack Strong. Film sensacyjny o prawdziwym szpiegu, Ryszardzie Kuklińskim

Kobieta nie chce jednak sprzedawać topowych bestsellerów – pragnie zainteresować swoich czytelników nietypowymi tytułami i zmusić ich do myślenia. Uciekając w świat wyobraźni, ma się bowiem szansę na zmianę stereotypowego myślenia.

Dlatego też w swojej witrynie wystawia takie powieści jak Lolita czy 451 stopni Fahrenheita. Te tytuły wzbudzają zainteresowanie w wielkich miastach, szokują zaś małomiasteczkową społeczność. Zwłaszcza, jeśli mieszkańcy są dość konserwatywni w poglądach.

Księgarnia z marzeniami – obsada

Kto wystąpił w filmie Księgarnia z marzeniami? W produkcji udział wzięła Emily Mortimer w roli głównej, a także Bill Night, Hunter Tremayne i Honor Kneafsey.

Księgarnia z marzeniami – gdzie zobaczyć

Film Księgarnia z marzeniami wyemitowany został przez stację AleKino+ w poniedziałek, 18 maja 2020 r. o godzinie 20:10. Powtórkę filmu zobaczyć można także w kolejne dni: 24 kwietnia, 27 kwietnia i we wtorek 2 czerwca 2020 r.

Czytaj także: Transformers. Ostatni rycerz. Najważniejsze informacje o filmie

Film dostępny jest także w internecie - odpłatnie na niektórych platformach VOD.

Księgarnia z marzeniami – książka

Film Księgarnia z marzeniami oparty został na podstawie książki Bookshop autorstwa Penelope Fitzgerald. Niestety, tytuł ten nie został przetłumaczony i wydany w Polsce.

Zamiast tego, proponujemy Wam inną książkę z księgarnią w tle - Pamiętnik księgarza. To oparta na prawdziwych doświadczeniach historia młodego mężczyzny, Shauna Bythella, który pod wpływem emocji decyduje się na przejęcie likwidującej się księgarni w miasteczku Wigtown. Decydując się na biznes, nie spodziewa się, że praca antykwariusza może okazać się tak... pełna przygód!

Książkę Pamiętnik księgarza kupić można poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje