Słodziaki za darmo w szkołach. Jak je otrzymać?

Data: 2019-10-03 12:27:27 Autor: Sławomir Krempa

Pamiętacie akcję promocyjną Biedronki „Gang Słodziaków", zachęcającą do spożywania owoców i warzyw? Właśnie doczekała się ona kolejnej odsłony – to mający zachęcić uczniów do codziennego czytania konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, skierowany do szkół podstawowych. 15 bibliotek z nagrodzonych szkół otrzyma po 3 tysiące zł na zakup nowych książek, a 500 klas specjalne nagrody i wyróżnienia. Zgłoszenia do 15. listopada 2019.

Kto może wziąć udział w konkursie Szkolne przygody Gangu Słodziaków?

W konkursie wziąć udział mogą polskie szkoły podstawowe. Każda otrzyma za darmo pakiety konkursowe, zawierające scenariusze lekcji dla klas I-III, a także inspiracje, pomagające urozmaicić zajęcia nauki czytania.

Czytaj także: Gang Słodziaków 2019 – nowa książka!

W przesłanym do naszej redakcji komunikacie prasowym sieć informuje, że trzy wydane już książki o przygodach Gangu Słodziaków – Gang Słodziaków, Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków oraz Przyjaciele mogą wiele czyli magia z leśnej polany. Gang Słodziaków – trafiły do ponad 2 milionów rodzin.

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, dlatego tak mocno promujemy tę formę spędzania czasu. Druga edycja konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” ma jeszcze bardziej zachęcić najmłodszych do samodzielnego odkrywania literatury

- mówi Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka

Organizowana w tym roku akcja „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to już druga edycja tej inicjatywy. W pierwszej wzięło udział 40 tysięcy nauczycieli oraz 6 000 klas. Pomysł spotkał się z dużym uznaniem pośród pedagogów, którzy docenili dobrze przygotowane materiały edukacyjne i scenariusze lekcji.

Szkolne Przygody Gangu Słodziaków – jak zdobyć Słodziaki?

Wszystkie informacje znaleźć można na stronie www.szkolneprzygodyslodziakow.pl Z niej nauczyciel pobierze scenariusze lekcji i wydarzenia szkolnego poświęcone właśnie Słodziakom. 

Szkolne Przygody Gangu Słodziaków – co zrobić, żeby wygrać?

Zadaniem uczniów jest przygotowanie dekoracji sali z Magicznym Drzewem Słodziaków, wykonanym z materiałów nadających się do recyklingu – w ten sposób akcja promować będzie też idee ekologiczne. Co ciekawe, można też zasadzić prawdziwe drzewo. Dekoracja ma ukazywać siłę wyobraźni i należy ją wykorzystać podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Wydarzenie to musi się odbyć do 15.11.2019, bo do godziny 17:00 tego dnia należy wysłać do organizatorów relację z imprezy wraz ze zdjęciami dekoracji. Laureatów poznamy 13 grudnia 2019 roku.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany. Gang Słodziaków
Renata Piątkowska0
Okładka książki - Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany. Gang Słodziaków

Witajcie na leśnej polanie! Tu czekają na Was nowi przyjaciele. Poznajcie sarenkę Hanię, borsuka Barka, dzięcioła Dominika i nietoperza Nikodema oraz uroczych...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Restaurant day
Dorota Combrzyńska-Nogala
Restaurant day
Pokaż wszystkie recenzje