Mistrz


Ocena: 5.00 (1 głosów)

Reżyseria: Maciej Barczewski
Scenariusz: Maciej Barczewski
Gatunek: Biograficzny/Dramat
Produkcja: Polska
Muzyka: Bartosz Chajdecki
Zdjecia: Witold Płóciennik
Premiera: 2021-08-27
Obsada: Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik, Jan Szydłowski

Mistrz to dramat biograficzny przedstawiający prawdziwe wydarzenia i postać legendarnego przedwojennego mistrza boksu Tadeusza Pietrzykowskiego. Jest to debiutanckie fabularne dzieło Macieja Barczewskiego.

Historia oparta na faktach skupia się wokół postaci boksera, Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który zdołał uratować swoje życie, tocząc walki bokserskie na ringu w obozie koncentracyjnym.

Akcja filmu rozpoczyna się w pierwszym miesiącach działania obozu śmierci Auschwitz-Birkenau. Przedwojenny mistrz boksu, Tadeusz Pietrzykowski zostaje złapany w ulicznej łapance i przewieziony pierwszym transportem do obozu. Tam przydzielony zostaje mu numer 77. Bierze udział w walkach bokserskich i w ciągu trzech lat zwycięża kilkadziesiąt razy. W nagrodę otrzymuje jedzenie, którym dzieli się ze współwięźniami, dając im przy okazji nadzieję na pokonanie wroga. 

RECENZJA FILMU MISTRZ

Recenzja filmu Mistrz nadziei

Mistrz nadziei

„Mistrz” Macieja Barczewskiego to opowieść o niezwykłej woli życia, o harcie ducha i nadziei, która rodzi się pośród grozy i okrucieństwa Auschwitz. I o sile, jaką czerpać można z walki za innych.... czytaj więcej

MISTRZ - ZWIASTUN

Zobacz także

REKLAMA

OPINIE O FILMIE - MISTRZ

Avatar użytkownika - aniiit
aniiit
Obejrzane: 2021-09-05,
Avatar użytkownika - slk
slk
Obejrzane: 2021-08-28, Ocena: 5,

Oceń ten film:

Chcę zobaczyć
Reklamy