Daj się porwać w "Sześć sekund" i wygraj świetny thriller!

Start: 2010-06-30 Koniec: 2010-07-06
Daj się porwać w

Uwielbiasz dreszcze przebiegające po plecach? Lubisz, kiedy po skończeniu lektury boisz się wejść do ciemnego pokoju? Kiedy, idąc wieczorem ulicą, masz wrażenie, że wciąż ktoś Cię śledzi? Lubisz książki, które pochłoną Cię tak bardzo, że - dosłownie - znikasz dla świata? W takim razie znakomita powieść "Sześć sekund" to idealna propozycja właśnie dla Ciebie - i z pewnością jej lektura zajmie Ci więcej, niż tytułowych kilka chwil... Jeśli masz już chrapkę na ten świetny thriller, biegnij do księgarni lub weź udział w naszym najnowszym konkursie. 

 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w naszym konkursie wystarczy, czerpiąc inspirację z informacji o powieści "Sześć sekund", napisać, co w dobrym thrillerze może zdarzyć się w ciągu tak krótkiego czasu.... Na odpowiedzi czekamy do 6 lipca 2010. Zachęcamy też do dodawania książki "Sześć sekund" do własnej biblioteczki (KLIK!)    - na przykład jako książkę, którą chcecie przeczytać. Tradycyjnie pamiętać będziemy podczas przyznawania nagród o wszystkich aktywnie korzystających z tej opcji.

 

O książce "Sześć sekund":

 

szescPierwsze polskie wydanie uhonorowanego nagrodami kanadyjskiego autora polskiego pochodzenia, Ricka Mofiny. Książka zostanie wydana w 12 krajach, a w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, gdzie ukazała się w ubiegłym roku, stała się bestsellerem.

 

Kobieta, która straciła najbliższych i chce poprzez zemstę połączyć się z nimi w raju, zrozpaczona matka, która pragnie odzyskać swoje dziecko uprowadzone z niewiadomego powodu przez jej męża, policjant, który nie może pogodzić się z przeszłością – te trzy zupełnie obce osoby los zetknął, aby mogły odegrać swoją rolę w planie zmiany historii świata. Zmiany, która ma się dokonać w sześć sekund…

 

Dramaty, jakie rozgrywają się w różnych miejscach na świecie, tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Powoli te „puzzle” zaczynają do siebie pasować i układać się w jedną historię. Trzymająca w napięciu do ostatniej strony powieść porusza bardzo aktualny obecnie problem terroryzmu i opisuje zamach, jaki może się dziś wydarzyć w każdym czasie i w każdym miejscu.

 

„Sześć sekund” to najbardziej znany thriller Mofiny, który zdobył uznanie recenzentów na całym świecie. Powieść została już przetłumaczona na siedem języków. W 2009 roku została opublikowana w Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii, gdzie stała się bestsellerem. W tym roku pojawi się w 12 krajach; już ukazała się w Niemczech, Danii, Finlandii, a w czerwcu zostanie wydana w Polsce. Jak dotąd w krajach, w których ukazał się thriller „Sześć sekund”, sprzedano blisko 250 tysięcy egzemplarzy tej książki.

 

Pisarze i dziennikarze tak ocenili thriller „Sześć sekund”:

 

„Doskonała powieść sensacyjna, wstrząsająca jak spotkanie z tornado” – James Patterson (amerykański autor kryminałów i thrillerów, który jest na pierwszym miejscu na liście bestsellerów dziennika „New York Times”)

 

„Sześć sekund” to świetna powieść. Można ją porównać do najlepszych dzieł Ludluma i Forsythe’a. Mofina stworzył oryginale dzieło, które trzyma w napięciu już od pierwszej strony” – Jeffery Deaver (amerykański pisarz, obecny na liście bestsellerów dziennika „New York Times”)

 

„Klasyczne podejście do tematów jutra – czyli wszystko czego oczekujesz od doskonałego thrillera” – Lee Child (brytyjski autor powieści sensacyjnych, obecny na liście bestsellerów dziennika „New York Times”)

 

„Doskonały thriller: sprytnie skonstruowany i oferujący mocne przeżycia. Nawet po odłożeniu na półkę trudno będzie zapomnieć tę książkę” – Nick Stone (uznany brytyjski autor thrillerów)

 

„Lektura obowiązkowa dla fanów thrillerów” – „Library Journal”

 

„Trzymająca w napięciu pogoń dookoła świata” – „Publisher’s Weekly”

 

„Sześć sekund” to pierwszy thriller Ricka Mofiny, którego akcja rozgrywa się na arenie międzynarodowej. Pisząc go, autor korzystał z doświadczeń, jakie zebrał, pracując jako korespondent zagraniczny. „Inspiracją do stworzenia powieści był szereg scen, których byłem świadkiem jako dziennikarz – wstrząsający wywiad z matką, której dziecko zaginęło, nigeryjski chłopiec z koszulką swojego bohatera – Osamy bin Ladena, detektyw, którego nękała sprawa sprzed lat, wizyta Jana Pawła II w moim rodzinnym mieście i rozmowy studentów na temat zamachu na papieża. Pomyślałem, że można by zwykłych ludzi z różnych zakątków świata powiązać z jakimś wydarzeniem, które miałoby wpływ na bieg historii. I tak powstało „Sześć sekund” – wspomina Mofina.

 

Samara jest angielską pielęgniarką, która wraz z mężem i synem mieszka w Iraku. Pewnej nocy zamaskowani żołnierze zabijają jej bliskich. Kobieta, uznając, że zbrodni dokonali Amerykanie, poprzysięga zemstę. Zwabiona przez arabską organizację terrorystyczną i odurzona narkotykami zgadza się zostać zamachowcem. W realizacji jej zbrodniczych planów ma jej pomóc Amerykanin, któremu przypadkowo uratowała życie.

Małżeństwo mieszkającej w Kaliforni Maggie przeżywa kryzys. Jej mąż po powrocie z Iraku, gdzie był kierowcą, staje się coraz bardziej obcy i agresywny. Pewnego dnia znika wraz z ich 9-letnim synem. Zrozpaczona kobieta razem z policjantem Danielem wyrusza na poszukiwania i dociera do Montany, gdzie akurat ma przyjechać papież.

 

Daniel nieprzypadkowo poznaje Maggie. Będąc nad górską rzeką, ratował tonącą dziewczynkę, która zmarła w jego ramionach. Wkrótce odnaleziono ciała innych członków jej rodziny. Śledczy myślą, że ich utonięcie to nieszczęśliwy wypadek, jakie zdarzają się w górach. Jednak Daniel usłyszał od dziewczynki słowa, które pozwalają mu przypuszczać, ze to nie był wypadek. Podejmuje śledztwo. Tropy prowadzą go do Kalifornii…

 

Rick Mofina to kanadyjski pisarz z polskimi korzeniami – jego ojciec jest Polakiem. Zaczął pisać już w szkole. Będąc absolwentem dziennikarstwa oraz literatury angielskiej i amerykańskiej, karierę zawodową rozpoczął jako dziennikarz. Przeprowadzał wywiady ze skazanymi na śmierć mordercami, współpracował z policją, a jego reportaże kryminalne ukazywały się na całym świecie w takich pismach, jak „New York Times”, „Marie Claire”, „Reader’s Digest”, „Penthouse”, „The Moscow Times”, „South China Morning Magazine” oraz w brytyjskim wydaniu „Sunday Telegraph.” Był korespondentem w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Afryce, Katarze, na Karaibach oraz na pograniczu Kuwejtu i Iraku. Po trzydziestu latach pracy w różnych redakcjach postanowił poświęcić się tylko pisaniu i w 2000 roku wydał swoją pierwszą powieść. Za swoje thrillery był już dwukrotnie wyróżniony nagrodą im. Arthura Ellisa. Mofina mieszka w Ottawie z żoną i dwójką dzieci.

Kliknij, by kupić tę książkę NAJTANIEJ w naszej księgarni internetowej!

Informujemy, że laureatami konkursu zostali:
- Marcin Przemyk z Garwolina
- Anna Krypczok z Przemyśla
- Marek Sielicki z Warszawy

Serdecznie gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Książka
Sześć sekund
Rick Mofina