Prowadź badania między płcią a rodzajem i wygraj egzemplarze znakomitej publikacji!

Start: 2010-07-09 Koniec: 2010-07-15
Prowadź badania między płcią a rodzajem i wygraj egzemplarze znakomitej publikacji!

plecInteresujesz się psychologią lub zagadnieniami płci? Gender studies to Twoja pasja? Mamy książkę, która pomoże Ci wzbogacić własne wiadomości oraz przekonać się, jak rozmaite badania naukowe wpłynąć mogą na praktykę psychologiczną! To publikacja "Między płcią a rodzajem - teorie, badania, aplikacje". Jeśli wykonasz kilka prostych zadań, książka wydana nakładem Oficyny Impuls może trafić właśnie do Ciebie!

 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w naszym konkursie, wystarczy wypełnić poniższy formularz! Na odpowiedzi czekamy tylko do 15 lipca - warto więc się pospieszyć!

 

O książce "Między płcią a rodzajem - teorie, badania, aplikacje":


Niniejsza książka odnosi się do zjawisk związanych z różnicami i podobieństwami rodzajowymi, pyta o ich zakres i znaczenie, genezę i konsekwencje.
Celem prezentowanej publikacji jest podkreślenie istnienia ważnego połączenia między nauką a praktyką – badania naukowe w psychologii rodzaju nie są prowadzone sobie a muzom, lecz mają na celu m.in. analizę określonych zjawisk społecznych i rożnych aspektów ludzkiego zachowania oraz ich wyjaśnianie(np. przez badanie treści stereotypów rodzaju obecnych w danej kulturze i genezy ich powstania). Wyniki badań naukowych mogą mieć konkretne przełożenie na jakość życia człowieka, m.in. wyjaśniając przyczyny takich zjawisk, jak tzw. cieknący rurociąg, dotyczący kobiet, które zwalniają tempo pracy, a nawet porzucają swoją profesję (np. na skutek urodzenia dziecka), i mogą zostać efektywnie wykorzystane do zbudowania skutecznej kampanii społecznej zwiększającej np. szanse zatrudnienia kobiet po dłuższym okresie przebywania poza rynkiem pracy. W niniejszej książce prezentowane artykuły zostały tak dobrane, by pokazywały określony problem społeczny związany z kwestiami psychologii rodzaju oraz opisywały sposób, w jaki przedstawiane badania naukowe przyczyniają się do jego rozwiązania.


Książka składa się z trzech części, z których każda dotyka nieco innego aspektu kobiecości i męskości. Pierwsza część skupia się m.in. na doniesieniach „z frontu badań” nad stereotypami, począwszy od analizy treści i struktury stereotypu polskiego mężczyzny i polskiej kobiety, a skończywszy na porównaniu funkcjonowania poznawczego i społecznego obu płci, oraz podsumowuje współczesne wyniki badań na temat różnic płciowych i opisuje konsekwencje ich istnienia. W drugiej części Czytelnik będzie miał okazję zapoznać się z przeglądem rożnych zagadnień, które mają związek z jakością relacji między partnerami w związku intymnym.


Natomiast ostatnia część, redagowana wspólnie z dr Pauliną Petrus, dotyczy konkretnych przykładów przełożenia nauki na działania mające na celu podniesienie jakości funkcjonowania kobiet i mężczyzn: tworzenia skutecznych kampanii na rzecz równouprawnienia, ruchów społecznych czy realizowania projektów mających na celu rozwój przedsiębiorczości kobiet w krajach rozwijających się.

 

KLIKNIJ, by kupić tę książkę NAJTANIEJ w naszej księgarni internetowej!

Informujemy, że laureatami konkursu zostali:
- Małgorzata Piotrowicz z Bydgoszczy
- Monika Chodak z Lublina
- Ewa Turczyn z Koszalina

Serdecznie gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.