Wygraj egzemplarze powieści "Abaddon. Anioł Zagłady"

Start: 2011-03-04 Koniec: 2011-03-10
Wygraj egzemplarze powieści

50 na 50. 50 książek na 50-lecie Znaku
Przedstawiamy najlepszy przewodnik po świecie literatury.
Wybitni autorzy, ważne dzieła. 
Te dobrze znane i te niesłusznie zapomniane. 
Kultowe, prowokacyjne i refleksyjne.
Seria 50 na 50 to książki, które po prostu trzeba znać.

 

Dziś wygrać możecie jedną z najbardziej interesujących książek serii. Powieść "Abaddon - anioł zagłady". 

 

Udział w konkursie: 

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy podać hasło, które mogłoby promować książkę "Abaddon - anioł zagłady". Na odpowiedzi czekamy tylko do 10 marca 2011 - warto więc się pospieszyć. Warto też dodać powieść Ernesto Sábato do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać - KLIK!

 

O powieści: 

Arcydzieło literatury iberoamerykańskiej ubiegłego wieku.
Nowa, uzupełniona i nieocenzurowana wersja.


Abaddon to portret ludzkości w przededniu Armageddonu. Długą wędrówkę swego „ja” podziemnymi korytarzami apokaliptycznego Buenos Aires Sábato kończy we własnym domu, spotykając się z samym sobą, zagłębionym w fotelu.

Abaddon, anioł zagłady to zapis niepokojów dręczących pisarza, jego obsesji i szaleństw. Jaka jest rola pisarza i literatury w niespokojnych czasach? Wedle Sábato można być tylko „świadkiem, bezsilnym świadkiem”.

Ernesto Sábato (ur. 1911) – argentyński pisarz, eseista i malarz, autor trzech powieści – Tunelu, O bohaterach i grobach oraz Abaddona, anioła zagłady, które odegrały ogromną rolę w literaturze światowej XX wieku. Pracował jako fizyk jądrowy w Paryżu i La Plata, stracił pracę za rządów Perona, po czym w 1948 roku zadebiutował powieścią Tunel, porzucając na zawsze naukę. Laureat nagrody Cervantesa z 1984 roku. 

Informujemy, że laureatami konkursu zostali: MAREK STANKIEWICZ, GORZÓW WLKP Małgorzata Taterka, Kalisz Justyna Sewastjanowicz, Ostrów Maz. Serdecznie gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Książka
Abaddon, Anioł Zagłady
Ernesto Sábato