Wygraj książkę i poznaj sprawiedliwość owiec!

Start: 2011-02-14 Koniec: 2011-02-20
Wygraj książkę i poznaj sprawiedliwość owiec!

Pamiętacie Sprawiedliwość owiec? Rewelacyjną powieść, która rozeszła się prawie 5 lat temu w nakładzie 70 tysięcy egzemplarzy i szybko powędrowała na listy bestsellerów? Książkę łączącą w sobie elementy kryminału i prozy wysokiej? Jeśli tak i jeśli książka ta zdobyła Wasze serca, lub jeśli chcecie nadrobić czytelnicze zaległości, weźcie udział w naszym najnowszym konkursie i wygrajcie kolejną powieść Leonie Swann - "Trium owiec". 

 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w naszym konkursie, wystarczy wskazać hasło, które mogłoby promować obie wspomniane wyżej powieści. Na odpowiedzi czekamy do 20 lutego 2011 - warto więc się pospieszyć. Warto też dodać Triumf owiec do listy książek, które chcecie przeczytać - KLIK!

 

O książce "Triumf owiec":

Kontynuacja rewelacji literackiej Sprawiedliwość owiec, największego przeboju roku w Polsce 2006 w kategorii proza obca, sprzedanego w 70 tysiącach egzemplarzy.

 

Teraz znowu głos mają owce. Ale nie tylko…  Do gry wkraczają również kozy, obcy niestrzyżony baran i tajemniczy Garou…

 

Triumf owiec to bestseller w Niemczech już w pierwszym tygodniu sprzedaży 

[lista 3. msc. ”Der Spiegel” 22 lipca 2010]

 

Owce z Glennkill opuszczają bujne zielone łąki Irlandii i przybywają do zaśnieżonej Francji z nową pasterką Rebeką, córką zamordowanego starego pasterza. Rebece towarzyszy jej matka, zwariowana tarocistka, uwielbiająca likierek i ciągle kłócąca się z córką.

 

Zatrzymują się na zimowym pastwisku w pobliżu starego zamczyska, w którym kiedyś mieścił się zakład dla obłąkanych. Matka Rebeki wróży, że stanie się coś złego (czemu trudno się dziwić, bo w jej talii brakuje wielu kart zwiastujących dobre zdarzenia). I rzeczywiście zaczyna się coś dziać.  Owce dowiadują się od swoich nielubianych sąsiadek kóz (które zdaniem owiec cuchną i są szalone), że w okolicy grasuje tajemniczy potwór zwany Garou....

 

Kim jest Garou?

Może wilkiem. Może wilkołakiem. 

A może kimś znacznie bardziej niebezpiecznym… 

 

Prawdę o nim odkryją owce po dramatycznym śledztwie. 

I wtedy znowu będzie sprawiedliwość.

I triumf owiec.

 

Jak w Folwarku zwierzęcym i Wodnikowym Wzgórzu zwierzęta przemówiły w Sprawiedliwości owiec. I powiedziały o ludziach więcej, niż sami wiemy o sobie. A że mówiły prawdę mądrze, śmiesznie i wzruszająco, powieść stała się rewelacją literacką.

 

Sprawiedliwość owiec wydano w 25 krajach. W Niemczech sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy. W Polsce - 70 tysięcy egzemplarzy. Przez 7 tygodni zajmowała 1. miejsce na liście bestsellerów "Newsweek Polska".

 

Leonie Swann studiowała psychologię marketingu i reklamy, filozofię i literaturoznawstwo (literatura angielska) w Monachium i w Berlinie, gdzie obecnie mieszka. Tematem jej pracy doktorskiej była rola zwierząt w literaturze angielskiej, co zainspirowało ją do napisania filozoficznej powieści kryminalnej Sprawiedliwość owiec. 


Obie powieści Leonie Swann dają wyrafinowaną intelektualną rozrywkę najwyższej próby, ale i czystą rozrywkę.

Informujemy, że laureatami konkursu zostali: Piotr Ziomber, Bydgoszcz Małgorzata Bryk-Okólska, Warszawa Edyta Kościółek, Kamionka Wielka Serdecznie gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Książka
Triumf owiec
Leonie Swann