Wygraj nową powieść autorki "Cukierni pod Amorem!"

Start: 2011-02-02 Koniec: 2011-02-08
Wygraj nową powieść autorki

Mariola, moje krople...! – wykrzykuje raz po raz do swej sekretarki niejaki Zbytek, dyrektor prowincjonalnego teatru gdzieś na Dolnym Śląsku, który marzy o spokojnej emeryturze, gdy tymczasem nagle wszystko wymyka mu się z rąk... Jest listopad 1981. W teatrze Zbytka, jak w całej Polsce, działa i „Solidarność”, i stary związek zawodowy. Bufetowa na zapleczu pędzi bimber, a zespół niecierpliwie czeka na mięso ze świni hodowanej za sceną. Krawiec wspomina wciąż Powstanie Warszawskie, a pewna aktorka spóźnia się na próby, bo stoi w kilometrowych kolejkach po... cokolwiek. Podstarzała amantka, oczywiście żona dyrektora, gra Julię i pała uczuciem do młodego reżysera z Warszawy, który odbywa właśnie próby „Horsztyńskiego”. Te zostają jednak przerwane, bo 12 grudnia w teatrze ma gościć delegacja radziecka i sztuka się nie nadaje. Martel, pierwszy sekretarz komitetu powiatowego PZPR, wymyśla, że dla radzieckich gości wystawi się „Streap-tease”. Biedak nie ma pojęcia, że w poważnej sztuce Mrożka nikt się nie rozbiera. Równolegle aktorzy mają przygotować „Pastorałkę” - obsesję miejscowego proboszcza - w koszmarnej, uwspółcześnionej wersji dramaturga-amatora. Jakby tego było mało, w teatrze pojawia się Magda, córka bufetowej, działaczka NZS, by ukryć u matki powielacz i sprzedawać książki z drugiego obiegu. W całym zamieszaniu maszyna, opakowana w karton po koniaku, zostaje omyłkowo wysłana do komitetu PZPR zamiast łapówki...

 

Jedno jest pewne: podczas lektury powieści "Mariola, moje krople!" z pewnością żadnemu z czytelników nie przyjdzie się nudzić. Gutowska-Adamczyk gwarantuje zupełnie niekontrolowane wybuchy śmiechu i dobry humor na długo po zakończeniu lektury. Chcecie przeczytać nową powieść autorki znakomitej "Cukierni pod Amorem"? Weźcie udział w naszym najnowszym konkursie!

 

Udział w konkursie: 

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy podać hasło, które mogłoby promować powieść "Mariola, moje krople!" Na odpowiedzi czekamy do 8 lutego 2011, warto też dodać tę książkę do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako nowość, którą chce się przeczytać - KLIK!

Informujemy, że laureatami konkursu zostały: Luiza Migdał, Lublin Magdalena Kroszka, Ostrołęka Ilona Rudzka-Zygadło, Sobolew Serdecznie gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Książka
Mariola, moje krople
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Pokaż wszystkie recenzje